Dr Gerard chce zwiększyć swoją obecność na rynkach półwyspu iberyjskiego

Dr Gerard chce zwiększyć swoją obecność na rynkach półwyspu iberyjskiego

Europejski producent ciastek, wafli i krakersów dr Gerard zaledwie przed miesiącem zmienił właściciela. Przy okazji świętowania 30-lecia marki, prezes firmy, Jarosław Zawadzki zdradził najbliższe plany i priorytety. Na czym skupi się teraz dr Gerard? 

Roczny wolumen produkcji firmy to obecnie ponad 40 tysięcy ton ciastek i krakersów, eksportowanych do prawie 50 krajów świata. Dr Gerard to jeden z największych producentów ciastek, wafli i krakersów w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego właścicielem od października br. jest hiszpańska firma Adam Foods.

30-lecie dr Gerard

Dr Gerard świętuje swoje 30-lecie w dobrej kondycji finansowej. W 2022 roku przychody firmy wyniosły 531 mln zł (+29% r/r), a zysk operacyjny 20,3 mln zł (+300% r/r). Mimo niełatwej sytuacji gospodarczej i rosnących kosztów, po trzecim kwartale 2023 r. firma zrealizowała plan sprzedaży powyżej zakładanych celów, uzyskując tym samym rekordowe wyniki.

Przez 30 lat istnienia naszej firmy wypracowaliśmy wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy, a które nadają kierunek naszym działaniom i dalszemu rozwojowi. To sprawdzone receptury, wysoka jakość, profesjonalny zespół oraz nowoczesne technologie produkcji.

Jarosław Zawadzki, prezes dr Gerard

Dr Gerard zapowiada znaczny rozwój

Nowym właścicielem firmy, po funduszu inwestycyjnym Bridgepoint, została grupa Adam Foods. To jeden z największych producentów ciastek na rynku iberyjskim, którego produkty obecne są w ponad 75 krajach. Dr Gerard zapowiada teraz rozwój, innowacje i dalszą ekspansję międzynarodową.

Nowy inwestor oznacza dla nas nowe możliwości wzrostu poprzez rozwój parku maszynowego, innowacji i zwiększenie obecności na rynkach półwyspu iberyjskiego. Kolejne działania firmy przewidują dalszą ekspansję na rynku. Planujemy zwiększyć nacisk na sprzedaż produktów brandowych oraz wzmocnić działania marketingowe.

Jarosław Zawadzki, prezes dr Gerard

Dr Gerard zatrudnia obecnie ponad 1 100 osób, z których większość pracuje w dwóch zakładach produkcyjnych w Międzyrzecu i Radzyniu Podlaskim. Tym samym firma jest jednym z największych pracodawców w tym regionie.

W sumie firma oferuje aż 200 produktów, które codziennie zjeżdżają z 22 linii produkcyjnych. W ofercie znajduje się wiele marek znanych i lubianych przez klientów w Polsce i na świecie. Należą do nich m.in. kultowe Pryncypałki, Pasja, Mafijne, Pryncytorcik czy rurki Rolls Rolls. Specjalnie z okazji 30. rocznicy powstania firmy, produkty dr Gerard można kupić w jubileuszowych opakowaniach.

Wyroby firmy są eksportowane do prawie 50 krajów. Najwięcej do krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu, ale również do Hiszpanii, Francji, czy nawet na Filipiny. Dr Gerard posiada też swoje spółki zależne w Rumunii i na Węgrzech.

Początki girmy sięgają jeszcze poprzedniego stulecia. W swojej historii dr Gerard przeszedł także kilka zmian właścicielskich. W 2010 r. firma została przejęta przez francuską grupę piekarniczą Poult. W 2013 r. dra Gerarda odkupił fundusz Bridgepoint. Hiszpański Adam Foods przejął producenta ciastek 10 lat później.


foto: mat. prasowe

Reklama