Profi świętuje jubileusz 30-lecia. Producent wspomina początki i podsumowuje sukcesy

Profi świętuje jubileusz 30-lecia. Producent wspomina początki i podsumowuje sukcesy

Profi obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz 30-lecia obecności na rynku. Producent zorganizował z tej okazji wyjątkowe wydarzenie. Uroczysta gala w sali rycerskiej Zamku w Gutowie zgromadziła szerokie grono pracowników oraz sympatyków spółki, z burmistrzem Grabowa nad Prosną i jego zastępczynią na czele. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Feel.

30-lecie obecności na rynku firmy Profi

Chociaż spotkanie było uroczystą okazją, to niosło ze sobą także rodzinny klimat i było doskonałą okazją do wspomnień, rozmów o początkach firmy, jej obecnej pozycji na rynku oraz planach na przyszłość. Jak zaznacza Krzysztof Stojanowski, prezes zarządu Profi S.A., historia firmy rozpoczęła się od pasji, determinacji oraz zobowiązania do najwyższej jakości.

Dzięki inwestycjom w rozwój i zakład produkcyjny, szeroką komunikację oraz nowe rynki zbytu, dzisiaj jesteśmy w doskonałym miejscu. Uważnie obserwujemy trendy, potrafimy szybko i skutecznie odpowiadać na potrzeby współczesnych konsumentów. Przed nami kolejne wyzwania i ambitne cele. Jestem przekonany, że z tak fantastycznym zespołem jesteśmy w stanie z sukcesem zrealizować nasz plan. 

Krzysztof Stojanowski, prezes zarządu Profi S.A.

Profi S.A. powstała w 1993 roku. Po 30 latach jest obecnie jednym z największych producentów żywności w Polsce, numerem 1 w kategorii pasztetów (posiada 48% udziału w sprzedaży wartościowej) oraz liderem kategorii zup z półki z udziałem wartościowym w rynku przekraczającym 46% (Profi za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, cała Polska, MAT W34 2023).

Portfolio produktowe Profi

Firma rozwija trzy marki, towarzysząc Polakom od pokoleń podczas rodzinnych śniadań czy wakacyjnych wyjazdów. Producent oferuje szeroki wybór pasztetów tradycyjnych drobiowych oraz wieprzowych z różnorodnymi dodatkami, w lekkich aluminiowych foremkach o gramaturze 50 g, 131 g i 250 g oraz poręcznych puszkach 160 g.

Marka JemyJemy to natomiast 18 smacznych zup gotowych w trzech liniach (smaki tradycyjne, świata i warzywne kremy), do których wkrótce dołączy nowy produkt – zupa Meksykańska. Ugotowane ze świeżych składników, bez konserwantów, barwników i sztucznych dodatków są zdrowym wyborem na lekki posiłek w ciągu dnia. Dzięki poręcznym opakowaniom typu doypack, łatwo je zabrać do torebki czy plecaka.

Pasztet Dworski jest z kolei marką premium skierowaną do konsumentów ceniących unikalne receptury. W jej asortymencie znajdują się 4 szlachetne pasztety stworzone z najlepszych składników z dodatkiem mięsa z dzika, jelenia, królika i kaczki.

Zagraniczna ekspansja, nowości i odpowiedź na potrzeby rynku

Od 30 lat Profi cieszy się zaufaniem Polaków i konsumentów na całym świecie. Produkty eksportuje m.in. do USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec i Ukrainy. Wsłuchuje się w potrzeby rynku i światowe trendy, wprowadza nowości i innowacje technologiczne oraz dba o najwyższą jakość.

Profi to jednocześnie ceniony pracodawca w swoim regionie, mocno zaangażowany w życie społeczności lokalnej. Aktualnie firma zatrudnia ponad 300 osób. To szerokie i niezwykle zaangażowane w rozwój Profi grono pracowników, z których aż 65% jest związanych z organizacją od 10 lat, niektórzy nawet dłużej. Co ważne, ponad połowa stanowisk kierowniczych jest obsadzona przez kobiety


foto: mat. prasowe

Reklama