Carrefour rozwija kanał q-commerce. Usługa jest już dostępna w ponad 110 miastach

Carrefour rozwija kanał q-commerce. Usługa jest już dostępna w ponad 110 miastach

Zaczęło się od 20 sklepów Carrefour, których klienci w 2020 roku mogli zamówić zakupy z ekspresową dostawą do domu. Obecnie współpraca detalisty z platformą Glovo znacznie przyspiesza. Możliwość składania zamówień właśnie została uruchomiona w kolejnych 69 lokalizacjach. 

Chcąc docierać do różnych grup konsumentów, Carrefour poza własnym sklepem e-grocery, od kwietnia 2020 roku oferuje dostawy swoich produktów z kategorii food i non food także za pośrednictwem znanej aplikacji Glovo. W ramach tej usługi popularna aplikacja dostarcza zakupy ze sklepów Carrefour w czasie nawet poniżej jednej godziny. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Carrefour mocno stawia na e-commerce

Quick commerce to kanał, który od czasów pandemii znacznie podbija polski rynek. Jak przyznaje Marek Garus z Carrefour Polska, firma zdaje sobie w związku z tym sprawę, że konsumenci robiący zakupy w sklepie online Carrefour oraz ci korzystający z aplikacji dowozowych to zupełnie inne grupy docelowe. "Dzięki wejściu we współpracę z firmą Glovo możemy codziennie dostarczać nowym klientom produkty najlepszej jakości w błyskawicznym czasie" – wyjaśnia.

Carrefour ma w tym momencie w aplikacji najszerszy asortyment, około 20 000 SKU. Nasza współpraca z Glovo co roku nabiera tempa i nie zamierzamy zwalniać. Będziemy stale ulepszać usługę i rozwijać asortyment, we wszystkich lokalizacjach, do których dostarcza Glovo.

Marek Garus, dyrektor ds. operacji i rozwoju e-commerce w Carrefour Polska

Nowe miasta w zasięgu dostawy zakupów z Carrefour

W samym sierpniu i wrześniu 2023 roku firmy rozszerzyły swoją współpracę i dostarczają zakupy w 69 nowych lokalizacjach. W związku z tym mogą z nich korzystać nie tylko mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Poznania czy Krakowa, ale także Tomaszowa Mazowieckiego, Zgorzelca, Tczewa, a nawet Puław i Pszczyny.

Usługa jest już zatem dostępna aż w 168 super- i hipermarketach w 113 miastach na terenie całego kraju.


foto: unsplash

Reklama