Perfetti Van Melle finalizuje przejęcie. Chce być liderem w segmencie gum do żucia

Perfetti Van Melle finalizuje przejęcie. Chce być liderem w segmencie gum do żucia

Właściciel takich marek jak Mentos czy Chupa Chups chce znacznie wzmocnić swoją pozycję w kategorii gum do żucia. Pomóc ma w tym właśnie sfinalizowane przejęcie działalności Mondelez International w tym segmencie. W ramach transakcji Perfetti Van Melle staje się nowym właścicielem polskiej fabryki gum do żucia w Skarbimierzu.

O sfinalizowaniu transakcji w poniedziałek 2 października br. poinformowali C+F Confectionery and Foods S.A. i Perfetti Van Melle Group B.V. Dotyczy ona działalności Mondelez International w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie (z wyłączeniem Portugalii w oczekiwaniu na zgodę organów regulacyjnych). 

Perfetti Van Melle chce być gumowym liderem

Egidio Perfetti, prezes C+F Confectionery and Foods S.A. i Perfetti Van Melle Group B.V., przyznał, że przejęcie to doskonale wpisuje się w strategiczny cel firmy, jakim jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w segmencie gum do żucia.

Oczekujemy dalszego wzmocnienia naszego portfolio produktowego, zdolności produkcyjnych, dystrybucji rynkowej i wyników finansowych. Podwoimy naszą wielkość w Ameryce Północnej i zwiększymy nasz zasięg w Europie, obsługując większą liczbę konsumentów naszymi ulubionymi markami.

Egidio Perfetti, prezes C+F Confectionery and Foods S.A. i Perfetti Van Melle Group B.V.

Fabryka gum w Skarbimierzu pod nowym przywództwem

W ramach transakcji Perfetti Van Melle staje się właścicielem polskiej fabryki gum do żucia. To nowoczesny zakład produkujący gumy do żucia sprzedawane na rynkach europejskich, a także jeden z głównych pracodawców w regionie. 

Zakład produkcyjny posiada powierzchnię 29 000 m² i działa nieprzerwanie od października 2008 r. Przejęcie fabryki wiąże się z całkowitym utrzymaniem pracującego w niej zespołu (ok 600 osób w Skarbimierzu i Warszawie).

Zakład w Skarbimierzu staje się ważnym ośrodkiem produkcji gumy do żucia dla wielu rynków. Cieszymy się, że nasza firma powiększa się o nowych pracowników dobrze znających ten biznes i głęboko wierzymy, że ta transakcja to bardzo ważny krok w realizacji naszych celów strategicznych.

Wojciech Komendziński, Dyrektor Fabryki w Skarbimierzu, Perfetti Van Melle Polska

Nowe marki w portfolio Perfetti Van Melle

Przejęcie obejmuje marki gum do żucia Trident, Dentyne, Stimorol, Hollywood, V6, Chiclets, Bubbaloo i Bubblicious w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie, a także europejskie marki słodyczy, takie jak Cachou Lajaunie i La Vosgienne.

Zakłady produkcyjne w Rockford, IL USA i Skarbimierzu w Polsce są również częścią transakcji, zwiększając liczbę operacji produkcyjnych do łącznie 33 lokalizacji.


foto: mat. prasowe

Reklama