Polski producent z Żor ukończył budowę fabryki w Wietnamie. Będzie produkowała kawę

Polski producent z Żor ukończył budowę fabryki w Wietnamie. Będzie produkowała kawę

Instanta oraz Louis Dreyfus Company ogłosili ukończenie budowy innowacyjnej fabryki kawy rozpuszczalnej zlokalizowanej w prowincji Binh Duong w Wietnamie. Komercyjna działalność zakładu, działającego pod nazwą ILD Coffee Vietnam, rozpoczęła się 29 września 2023 roku. Rocznie fabryka wyprodukuje 5 600 ton kawy rozpuszczalnej.

Nowoczesna fabryka Instaty w Wietnamie

Instanta, polska firma rodzinna z centralą w Żorach, rozpoczęła działalność w 2001 roku. Specjalizuje się w produkcji kawy głównie pod markami klientów.

Najnowsza inwestycja, jaką jest fabryka w Wietnamie, wyróżnia się wykorzystaniem procesu liofilizacji, który gwarantuje doskonałą jakość kawy rozpuszczalnej. Proces ten polega na zamrażaniu kawy, a następnie usunięciu z niej wody, co pozwala zachować jej smak i aromat w najlepszym stanie. Co więcej, zakład pozyskuje energię z biomasy oraz korzysta z innowacyjnych metod zarządzania wodą w procesie produkcji, co minimalizuje wpływ na środowisko naturalne.

To jedno z kluczowych przedsięwzięć polskich firm w regionie

Inwestycja stanowi istotny krok spółki Instanta w rozwoju firmy w regionie Azji Południowo-Wschodniej, a jednocześnie wzmacnia jej pozycję jako globalnego dostawcy kawy rozpuszczalnej pod markami klientów.

Firma Instanta obecnie posiada fabryki w Polsce, Kolumbii, Wietnamie i Turcji oraz zatrudnia ponad 1 000 pracowników. Jej produkty trafiają na rynki na całym świecie.


foto: mat. prasowe

Reklama