Grupowe zwolnienia: Nawet 200 osób pracujących w Carrefour Polska straci prace

Grupowe zwolnienia: Nawet 200 osób pracujących w Carrefour Polska straci prace

Zapowiadane zwolnienia są już kolejnymi, o których informuje detalista i mają objąć zarówno pracowników centrali, jak i osoby pracujące w sklepach Carrefour. Decyzja ta wiąże się z realizacją nowej strategii handlowej giganta.

Zwolnienia grupowe w Carrefour Polska

We wrześniu br. do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie wpłynęło zawiadomienie złożone przez Carrefour Polska. Detalista poinformował w nim o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych, które mogą objąć maksymalnie 200 pracowników firmy.  Jednocześnie firma prowadzi proces konsultacji z organizacjami związkowymi w celu ustalenia warunków zwolnień i świadczeń dla pracowników objętych procedurą.

Jest to już kolejne takie działanie polskiego oddziału Carrefour. W marcu br. pisaliśmy o grupowych zwolnieniach związanych z likwidacją szyldu Galerie Alkoholi. Wtedy detalista informował o tym, że pracę może stracić do 165 osób.

Grupa idzie po cele strategiczne

Zwolnienia grupowe w Carrefour mają związek ze strategią, którą gigant realizuje do 2026 roku. Jednym z głównych celów jest stworzenie bardziej efektywnego modelu operacyjnego, co ma przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności i innowacyjności firmy.

Wśród zmian znajdują się m.in. te dotyczące centralizacji uwagi na kluczowych szyldach. Te natomiast przekładają się na konieczność dostosowania struktur organizacyjnych na szczeblu krajowym, co skutkuje zwolnieniami grupowymi w Carrefour Polska.

Choć Carrefour Polska staje przed wyzwaniami związanymi z restrukturyzacją, sieć kontynuuje rozwój w kraju. Podczas pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku krajowy oddział, mimo spadku rentowności, odpowiadał za sprzedaż na poziomie 1,098 mld euro. 


foto: mat. prasowe

Reklama