GIS wykrył pałeczki Salmonelli w mięsie z Lidla. Jest oficjalne ostrzeżenie

GIS wykrył pałeczki Salmonelli w mięsie z Lidla. Jest oficjalne ostrzeżenie

Główny Inspektorat Sanitarny w wyniku kontroli wykrył w mięsie dostępnym w sklepach sieci Lidl pałeczki Salmonelli. Dyskonter rozpocząć procedurę wycofania produktu z rynku. Która partia mięsa w Lidla jest skażona? Jak rozpoznać produkt z Salmonellą? 

Lidl: Mięso z Salmonellą w sprzedaży

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez GIS, Salmonellę wykryto w trzech z pięciu przebadanych próbek produktu. W związku z tym urząd wydał oficjalne ostrzeżenie. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Ostrzeżenie dotyczy wołowego mięsa mielonego marki Rzeźnik, które można było kupić w sklepach Lidl w Polsce. Jest to mięso schłodzone (nie mrożone) w opakowaniach o objętości 400 g.

Na opakowaniu skażonego Salmonellą mięsie znajdziemy termin przydatności do spożycia: 27.09.2023. Oznacza to zatem, że w mięso z Lidla z Salmonellą w dalszym ciągu może być przetrzymywane w lodówkach klientów. 

Kto wyprodukował mięso z Salmonellą?

Choć skażone Salmonellą mięso mielone było dostępne w sklepach sieci Lidl, to wyprodukował je zewnętrzny zakład. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez GIS producentem skażonego mięsa jest Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o.

Producent po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella w ww. produkcie we współpracy z dystrybutorem rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Jak rozpoznać skażone mięso z Lidla?

Aby rozpoznać, czy mięso z pałeczkami Salmonella, które było dostępne w sklepach Lidl Polska, warto spojrzeć na opakowanie, w tym numer partii. Poniżej prezentujemy wszystkie informacje, które umożliwiają rozpoznanie skażonego produktu:

  • Nazwa produktu: mięso mielone wołowe, schłodzone, 400 g, Rzeźnik
  • Numer partii: 5508365 04011323
  • Termin przydatności do spożycia: 27.09.2023
  • Producent: Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., Golina, ul. Dworcowa 47 D, 63-200 Jarocin, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30063801 WE
  • Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k., ul. Poznańska 48, Jankowice 62-080 Tarnowo Podgórne

foto: stockadobe(Hanasaki)/GIS

Reklama