Lidl rozpoczyna nową erę zielonych dostaw. W Polskę ruszają bezemisyjne ciężarówki

Lidl rozpoczyna nową erę zielonych dostaw. W Polskę ruszają bezemisyjne ciężarówki

Lidl Polska właśnie pochwalił się dokonaniem ważnego kroku w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest zeroemisyjna dystrybucja towarów do sklepów. Pomóc mają w tym elektryczne samochody ciężarowe od Volvo.

W ramach najnowszej inicjatywy, firma wprowadza do swojej floty modele elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo Trucks. To połączenie elektrycznego ciągnika i naczepy z elektrycznym agregatem stanowi innowacyjne rozwiązanie, które działa na zasadzie zielonej energii. To pierwszy taki zestaw w Polsce, który działa w pełni bezemisyjnie.

Pozbawiona emisji dostawa produktów do sklepów

Lidl Polska realizuje ten projekt we współpracy z wieloletnimi partnerami, którzy będą transportować towary bezpośrednio z magazynu w Błoniu do wybranych sklepów sieci.

Do inicjatywy dołączyły firma FTS Zbigniew Ratajczak oraz DARSEN Sp. z o.o., decydując się tym samym na rozszerzenie swojej floty o modele FM Electric oraz FE Electric. Dzięki takiemu połączeniu ciężarówki i ciągnika siodłowego, produkty będą dostarczane do sklepów w sposób całkowicie bezemisyjny.

Elektryczne ciężarówki od Volco

Model Volvo FE Electric został wyposażony w multitemperaturową chłodnię, która, dzięki elektrycznemu zasilaniu agregatem, pozostaje w pełni bezemisyjna. Natomiast model Volvo FM Electric napędzany jest trzema elektrycznymi silnikami ciągnikowymi, co sprawia, że jest to pierwszy w Polsce zeroemisyjny zestaw o masie 40 ton, składający się z ciągnika elektrycznego oraz elektrycznej naczepy chłodni, która dodatkowo odzyskuje energię.

To przełomowe rozwiązanie w dystrybucji dóbr szybkozbywalnych, dowodzące, że elektryfikacja może być stosowana w różnych sektorach transportu.

Zarówno dla Lidl Polska, jak i Volvo Trucks Polska, jest to wyjątkowy moment, ponieważ po raz pierwszy wprowadzane są różne modele elektrycznych samochodów do dostaw.

Zielona strategia Lidl Polska

Lidl Polska jest firmą o wyraźnym profilu społecznie odpowiedzialnym, która konsekwentnie realizuje cele zdefiniowane w strategii CSR na lata 2020-2025. W ramach tej strategii sieć koncentruje się na sześciu obszarach: ochronie klimatu, ochronie zasobów, poszanowaniu bioróżnorodności, uczciwym działaniu, promocji zdrowia oraz zaangażowaniu w dialog społeczny.

Cieszymy się, że wspólnie z Volvo Trucks Polska zmieniamy polskie standardy transportu i wierzymy, że jest to doskonały krok w stronę ochrony klimatu.

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i zielonym inicjatywom, Lidl Polska i Volvo Trucks Polska wspólnie zaczynają rewolucyjne zmiany w transporcie i dostawach, które przyczynią się do ochrony środowiska naturalnego i ograniczenia emisji CO2. To nie tylko krok w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości, ale także dowód na zaangażowanie obu firm w tworzenie odpowiedzialnych rozwiązań w obszarze transportu.


foto: mat. prasowe

Reklama