Coca-Cola kończy z plastikowymi uchwytami. Wielopaki zyskały nowe opakowania

Coca-Cola kończy z plastikowymi uchwytami. Wielopaki zyskały nowe opakowania

Coca-Cola HBC nawiązała strategiczną współpracę z DS Smith, której efektem będzie przełomowe rozwiązanie, mające na celu wyeliminowanie plastikowych uchwytów z jednorazowych wielopaków butelek o pojemności 1,5 litra. Zamiast plastiku, zastosowano w nim uchwyty kartonowe, które nadają się w 100% do recyklingu.

Coca-Cola eliminuje plastikowe uchwyty

To ważny krok w kierunku ograniczenia plastikowych odpadów i dbałości o środowisko naturalne. Początkowo kartonowe uchwyty zadebiutują w austriackich supermarketach jeszcze we wrześniu 2023 roku. Dzięki tej inicjatywie, Coca-Cola HBC przewiduje zmniejszenie zużycia plastiku o aż 200 ton rocznie.

To pierwsze w historii tego typu rozwiązanie opakowaniowe dla 1,5-litrowych wielopaków Coca-Coli, Fanty i Sprite'a. To wynik naszego przedsiębiorczego nastawienia, absolutnej wiary we współpracę z zaufanymi partnerami i naszej koncentracji na osiągnięciu zerowej emisji netto do 2040 roku.

Marcel Martin, dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju Coca-Cola HBC

Nowe opakowanie, o nazwie DS Smith Lift Up, to uchwyt wykonany z tektury falistej, który nie tylko ułatwia transport produktów, ale także przyczynia się do znaczącej redukcji zużycia plastiku. 

Zrównoważone projektowanie jest wpisane w nasze DNA i towarzyszy nam we wszystkim, co robimy. To doskonały przykład na to, że innowacje w opakowaniach mogą prowadzić do bardziej zrównoważonej przyszłości dla producentów, sprzedawców detalicznych i konsumentów.

Stefano Rossi, Prezes Dywizji Packaging w DS Smith

Uchwyt DS Smith Lift Up został zaprojektowany z wykorzystaniem autorskich Wskaźników Projektowania dla Obiegu Zamkniętego (CDM), co pozwoliło na znaczące obniżenie śladu węglowego w produkcji opakowań. To rozwiązanie, które nie tylko zmniejsza negatywny wpływ na środowisko, ale także zapewnia estetyczny wygląd produktów na półkach sklepowych.

Nowe opakowanie dla wielopaków butelek PET o pojemności 1,5 litra będzie dostępne dla marek napojów, takich jak Coca-Cola, Fanta, Sprite i Mezzo mix w Austrii. To krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, w której eliminacja plastikowych opakowań staje się coraz bardziej priorytetowa.


foto: mat. prasowe