Allegro przekracza kolejną granicę. Automat paczkowy 3001 został zamknięty w rzeźbie [FOTO]

Allegro przekracza kolejną granicę. Automat paczkowy 3001 został zamknięty w rzeźbie [FOTO]

Liczba automatów paczkowych Allegro właśnie przekroczyła ważną granicę. Na krakowskim rynku stanęła maszyna One Box by Allegro o numerze 3001. Wyjątkowa jest nie tylko jej liczba, ale także wygląd, który znacznie odróżnia ją od dotychczasowych maszyn. 

Automat paczkowy zamknięty w rzeźbie

Nowy automat One Box został ozdobiony drewnianą rzeźbą, która pasuje do zabytkowego otoczenia Krakowa, gdzie się znajduje. Centralnym elementem rzeźby jet drzewo, a pomiędzy jego gałęziami ukryto symbole unikalnych dla One Box cech: dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami, możliwości bezpłatnego zwrotu sprzętu elektrycznego czy akcji sadzenia drzew za co dziesiątą otrzymaną przesyłkę.

Nasz 3001. automat postawiony w klimatycznej części mojego rodzinnego Krakowa jest wyjątkowy! Pokazuje, jak w jednym projekcie można połączyć wiele wymiarów: nowoczesności, technologii, troski o środowisko, a nawet sztuki. Wierzymy, że budując nieoczywiste synergie, możemy zaproponować klientom jeszcze więcej w najbardziej odpowiedzialny sposób.  

Artur Zbroja, dyrektor transportu w Grupie Allegro

Integralną częścią instalacji będzie zieleń i rośliny ozdobne, które dodatkowo wzbogacają przestrzeń wokół automatu One Box. 

Rzeźba jest dziełem małopolskiego artysty, Tadeusza Franosza z Białego Dunajca, ucznia słynnego na Podhalu Władysława Trebuni-Tutki.

foto: mat. prasowe