Celebryta ze śniadaniówki otworzy kebaba. "Chcę, żeby Polacy nie musieli już jeździć do Berlina"

Celebryta ze śniadaniówki otworzy kebaba. "Chcę, żeby Polacy nie musieli już jeździć do Berlina"

Prezenter telewizyjny i celebryta, Filip Chajzer, postanowił zająć się zupełnie nowym rodzajem biznesu. Po zapowiedzi otwarcia "śniadaniowni", która oferuje śniadania przez cały dzień, Chajzer skierował swoją uwagę na kebab. Według jego zapowiedzi nie będzie to jednak zwykłe danie. Filip Chajzer chce nadać kebabowi nowe życie i "odczarować" współczesne mniemanie na jeg temat.

Chajzer otwiera kebab

Kebab to danie, które przez wiele lat mogło kojarzyć się z szybkim jedzeniem spożywanym po imprezach. Obecnie obraz tego dania nieco się zmienia, a na popularności zyskują lokale, które przyrządzają poszczególne elementy kebaba od podstaw. Swoją cegiełkę do tej "przemiany" chce dołożyć Filip Chajzer.

Jak zapowiedział w rozmowie z Plejadą, ma ambitny plan, aby zmienić stereotypowe postrzeganie kebaba. Chce, aby to tureckie danie stało się smaczną i wykwintną potrawą, a nie tylko nocną przekąską. "Mam zamiar odczarować kebab i nadać mu nowe życie. Kebab się źle kojarzy. Kojarzy się poimprezowo, a ja chcę zrobić z tego sztukę, dzieło sztuki" – zaznaczył w rozmowie.

Niemiecki kebab w Polsce

Chajzer wyjaśnił także swoje motywacje i cele związane z nowym biznesem. Inspiracją były dla niego lokale w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, gdzie podawane są tureckie kebaby. Filip Chajzer spędzał czas przy jednej z tureckich budki, ucząc się tajników przygotowywania tej potrawy "z tureckimi przyjaciółmi".

Celem Chajzera jest przeniesienie tego wyjątkowego smaku do Polski. Nic więc dziwnego, że zdecydował o nazwaniu nowego biznesu "Kreuzberg kebab".

Kreuzberg kebab – kiedy otwarcie

Nowa nazwa odnosi się naturalnie do tureckiej dzielnicy w Berlinie, gdzie Filip Chajzer znalazł inspirację. "Chcę, żeby warszawiacy, Polacy nie musieli już jeździć do Berlina, żeby to była ich atrakcja turystyczna, tylko chcę tamten smak przenieść tu" – dodał celebryta.

Choć zapowiedź nowego biznesu Chajzera brzmi intrygująco, to prezenter nie zdradził jeszcze dokładnych szczegółów dotyczących potencjalnego otwarcia Kreuzberg kebab. 


foto: instagram.com/filip_chajzer

Reklama