Mlekpol podczas Święta Sera. Który produkt został okrzyknięty "Serowym Królem"?

Mlekpol podczas Święta Sera. Który produkt został okrzyknięty "Serowym Królem"?

W dniach 16–17 września 2023 roku w Olsztynie odbył się VIII Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa, na którym produkty marki Mlekpol zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia. Wydarzenie to nie tylko było okazją do degustacji, ale także poznania wyników konkursu oraz wzięcia udziału seminariach.

Serowy Król i Hity Serowe 2023

Jednym z tytułów przyznawanych podczas wydarzenia przez konsumentów była nagroda "Serowego Króla". Tytuł ten w kategorii serów typów holenderskiego przypadł Złotemu Mazurskiemu SM Mlekpol – serowi o wyjątkowej teksturze, wyróżnionemu znakiem Jakość Tradycja. „Twarogowym Królem” zostały natomiast serki śmietankowe Łaciate (naturalne i z dodatkami smakowymi).

Na tym jednak nie koniec. Ser Senator Gouda oraz Ser Senator Ementaler wyróżniono z kolei tytułem "Hitu Serowego" za markę serów dojrzewających na suchą skórkę. Twarogi Mazurski Smak (tłusty, półtłusty, chudy i bez laktozy półtłusty) zostały natomiast "Hitami Twarogowymi".

Celem Mlekpolu jest dostarczanie na rynek najwyższej jakości produktów mleczarskich, które zachwycają nie tylko jakością, ale też smakiem. Dlatego cieszymy się, że nasze marki zdobywają uznanie tak wielu konsumentów, czego dowodem są m.in. nagrody przyznane podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Święta Sera.

Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol

Szerokie portfolio nagrodzone

Warto podkreślić, że Mlekpol otrzymał również puchar Krajowego Stowarzyszenia Mleczarzy za szeroką gamę najwyższej jakości serów dojrzewających i twarogów. Podczas Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa na stoisku Mlekpolu dostępne były praktycznie wszystkie rodzaje serów produkowanych przez spółdzielnię, włączając w to m.in. ser Gouda, Edam, Złoty Mazur, Królewski z Kolna, Salami, Tylżycki czy Roladę Ustrzycką. Nie zabrakło również Mozzarelli, twarogów marki Mazurski Smak oraz serków śmietankowych Łaciatych.

Uczestnicy festiwalu mieli okazję spróbować całej gamy produktów Mlekpolu z różnych kategorii, włączając w to Maślanki Mrągowskie, jogurty pitne Milko, Desery z maślanką, Dipy śmietanowe typu crème fraiche oraz kultowe serki Rolmlecz. 


foto: mat. prasowe

Reklama