Przed nami Mazowieckie Święto Chleba i Sera w Węgrowie

Przed nami Mazowieckie Święto Chleba i Sera w Węgrowie

Węgrów, malownicze miasteczko mieszczące się na Mazowszu, szykuje się do jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń regionu – Mazowieckiego Święta Chleba i Sera! To nie tylko okazja do delektowania się aromatycznymi chlebami i wybornymi serami, ale także doskonała zabawa przy dźwiękach muzyki na żywo.

Black Sapal na Mazowieckim Święcie Chleba i Sera 2023

Wydarzenia związane ze świętowaniem tego wyjątkowego dnia odbędą już w niedzielę 17 września, jednym z głównych atrakcji będzie koncert zespołu Black Sapal. Co łączy tę niezwykłą grupę muzyczną z serowym smakołykiem? 

Otóż członkowie formacji Black Sapal na co dzień pracują w firmie Hochland Polska, która zajmuje się produkcją między innymi serów. Choć zajmują stanowiska w różnych działach, wszystkich ich łączy miłość do muzyki. "To grupa ludzi z pasją, do tego co robią. To niezapomniana energia, płynąca z muzyki na żywo i wyjątkowa zabawa" – dodaje Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

To jednak nie koniec, ponieważ nawet sama nazwa zespołu nawiązuje do sera. Jak wyjaśnia Jacek Wyrzykiewicz, jest ona związana z procesem produkcji serków topionych Hochland Polska, a dokładniej z maszyną "Sapal", która jest używana do rozlewania trójkątnych serków kremowych.

Koncert Black Sapal odbędzie się podczas Mazowieckiego Święta Chleba i Sera w Węgrowie 17 września 2023 roku o godzinie 17:00.

Cały Węgrów świętuje

Oprócz koncertu Black Sapal, program wydarzenia jest pełen innych atrakcji. Świętowanie rozpocznie się od mszy świętej w Bazylice Mniejszej na Rynku Mariackim. Następnie uczestnicy przemaszerują z Bazyliki pod scenę przy udziale Miejskiej Orkiestry Dętej. Burmistrz Węgrowa serdecznie powita gości, a Zespół Ludowy Węgrowianie dostarczy autentycznego folkloru.

Ale to jeszcze nie wszystko! W trakcie dnia będzie można podziwiać występy utalentowanych artystów, w tym: Aleksandry Gotowickiej, Zespołu Kabaretowego Jar-Senior, Zespołu "Art-Senior", a także solistek.

Nie zapominajmy również o konkursach – podczas Mazowieckiego Święta Chleba i Sera zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategoriach: "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy", "Najsmaczniejszy chleb wiejski" oraz "Najsmaczniejsza potrawa z serami firmy Hochland". Nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsze ogrody i balkony".

Na sam koniec wydarzenia zabrzmią kolejne dźwięki muzyczne podczas koncertów zespołów VICE VERSA oraz Łzy. To wyjątkowa okazja, aby spędzić czas w gronie przyjaciół i rodziny, delektując się smakami Mazowieckiego Święta Chleba i Sera.


foto: stockadobe(M.studio)

Reklama