Gigant spożywczy rozpoczyna wartą 230 mln inwestycję. Przeniesie produkcję do Polski

Gigant spożywczy rozpoczyna wartą 230 mln inwestycję. Przeniesie produkcję do Polski

Danone właśnie podjął się ogromnej inwestycji w Polsce. Oficjalne rozpoczęcie odbyło się w obecności globalnego CEO Danone Antoine’a de Saint-Affrique, oraz przedstawicieli władz i administracji samorządowej. Jej wartość opiewa na 230 milionów złotych.

Największa inwestycja w historii zakładów Nutricia w Opolu

Obok produkcji marek takich jak BoboVita czy Bebilon 2 i Bebiko 2, opolski zakład DANONE będzie również produkował specjalistyczne produkty żywienia medycznego. Najnowsza inwestycja pozwoli opolskiej fabryce wejść w zupełnie nową kategorię produktów, rozszerzając swoją rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce oraz wspierając potrzeby polskich pacjentów.

Dzięki tej inwestycji, Zakłady Produkcyjne Nutricia w Opolu, znane dotąd z produktów dla niemowląt i małych dzieci, będą teraz produkować specjalistyczne diety do żywienia dojelitowego, które wcześniej były importowane. Nutricia stanie się jedyną firmą na rynku żywienia dojelitowego, której produkty będą powstawać lokalnie w Polsce.

Rozbudowa linii produkcyjnej w opolskim zakładzie przełoży się na zwiększenie innowacyjności DANONE, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w tym obszarze. Inwestycja zwiększy również elastyczność naszego łańcucha dostaw, co oznacza, że będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby większej liczby pacjentów lokalnie, a jednocześnie realizować naszą misję, jaką jest niesienie zdrowia przez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe.

Antoine de Saint-Affrique, CEO Danone

Ważny krok dla polskich pacjentów

Specjalistyczne diety do żywienia dojelitowego są niezwykle istotne dla pacjentów, którzy nie są w stanie przyjmować pokarmów standardowo. Są one stosowane w przypadku różnych schorzeń, takich jak zaburzenia połykania, niedrożność górnego odcinka przewodu pokarmowego, choroby nowotworowe czy przewlekłe zapalenia jelit. Dla tych pacjentów żywienie dojelitowe jest niezbędne do utrzymania zdrowia i sił w walce z chorobą. Możliwość produkcji tych diet w Polsce oznacza, że będą one bardziej dostępne dla pacjentów, którzy ich potrzebują.

Wiemy, jak ważne jest stosowanie żywienia medycznego oraz że powinno ono stanowić integralny element opieki nad chorymi w każdym wieku. Żywienie dojelitowe, każdorazowo zalecane przez lekarza, zapobiega utracie masy ciała, daje siłę do walki z chorobą, ogranicza liczbę infekcji i powikłań, przyspiesza powrót do zdrowia i możliwość podjęcia kolejnych etapów leczenia u pacjentów. Możliwość produkowania tych diet w Polsce przełoży się na jeszcze lepszy dostęp do nich dla wszystkich pacjentów, którzy tego potrzebują.

Artur Ludwiczak, dyrektor zarządzający Nutricia Polska

Zakłady Produkcyjne Nutricia w Opolu są jedną z największych i najbardziej kompleksowych fabryk DANONE w Europie. Łącznie zajmują powierzchnię prawie 13 ha, a obecnie zatrudnionych jest tam 640 osób. Szacowana na 230 mln zł rozbudowa to dodatkowych 7000 m2 powierzchni, a także kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Zakłady Produkcyjne Nutricia w Opolu są już jednymi z największych i najbardziej zaawansowanych fabryk DANONE w Europie, a ta inwestycja umożliwi im dalszy rozwój.


foto: mat. prasowe