Auchan chce rozwijać franczyzę w Polsce. Pomóc ma w tym nowy dyrektor

Auchan chce rozwijać franczyzę w Polsce. Pomóc ma w tym nowy dyrektor

Zmiana na stanowisku dyrektora franczyzy w Auchan Retail Polska nastąpiła 1 września br. Od tego dnia funkcję tę pełni Witold Sowiński, który z Auchan związany jest od ponad dwóch dekad. 

Nowa osoba na czele franczyzy w polskim Auchan

Witold Sowiński zastąpił na tym stanowisku Davida Lovera, który będzie kontynuował swoją karierę w Auchan w Senegalu. Jak sam przyznał, awans ten jest dla niego dużym wyróżnieniem. "Przede mną nowe wyzwania i obowiązki, które przejmuję z przeświadczeniem o potencjale  tego obszaru biznesu" – zaznaczył. 

Jako nowy dyrektor franczyzy Auchan Polska, Witold Sowiński będzie odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie strategii franczyzy i partnerstwa w Polsce, pozyskiwanie nowych partnerów i współpracę z nimi obejmującą wdrażanie projektów u partnerów, wsparcie w rozwoju działalności, doradztwo, szkolenie partnerów, definiowanie możliwości dalszego rozwoju współpracy.

W ramach nowych obowiązków Witold Sowiński będzie również współpracował z działami serwisów wsparcia Auchan w celu zapewnienia profesjonalnej obsługi partnerów.

Kim jest Witold Sowiński?

Witold Sowiński posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w branży handlowej. Swoją karierę w Auchan rozpoczął w 2001 roku, pracując m.in. na stanowiskach: kontrolera zarządzania, dyrektora sklepu, dyrektora regionalnego, a także dyrektora Terytorium. 1 września 2020 roku otrzymał nominację na stanowisko szefa grupy w Dyrekcji Produktu Auchan Retail Polska.

Witold Sowiński jest absolwentem wydziału Zarządzania na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, ukończył także kierunek Controlling i Audyt w zarządzaniu w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku.

W tym roku Auchan otworzyło 5 placówek franczyzowych w Gorzkowicach, Cieszynie, Racławówce, Ciechanowie (Auchan Supermarket) i w Rozprzy (Moje Auchan). Do końca 2023 r. sieć planuje kolejne otwarcia.


foto: Witold Sowiński, nowy dyrektor franczyzy Auchan Retail Polska (linkedin.com)

Reklama