Nestle na zakupach w Brazylii. Gigant chce kupić znaną markę czekolady

Nestle na zakupach w Brazylii. Gigant chce kupić znaną markę czekolady

Nestle chce przejąć brazylijską markę czekolady Kopenhagen, w tym markę Brasil Cacau. Transakcja miałaby opiewać na ponad 600 mln dolarów – wynika z nieoficjalnych informacji. Wiadomości nie potwierdziło jeszcze oficjalnie Nestle. 

Przejęcie dużej czekoladowej marki miałoby umocnić obecność Nestle na brazylijskim rynku słodyczy. Informację o planowanym przejęciu przekazał Reuters powołując się na lokalne media. 

Nestle na zakupach w Brazylii

Chociaż oficjalna kwota przejęcia nie została jeszcze ujawniona, spekuluje się, że może wynosić około 3 mld reali (czyli ponad 602 mln dolarów). Niektóre źródła, takie jak gazeta Valor Economico, podają nawet wyższą kwotę wynoszącą 4,5 mln reali (czyli ponad 900 mln dolarów).

Zakup miałby obejmować także Brasil Cacau, kolejną markę czekolady należącą do firmy – podaje Reuters. Łącznie obie marki posiadają w Brazylii ponad 800 sklepów, w tym także placówki franczyzowe.

Gigant chce zwiększyć obecność na rynku

Kopenhagen to brazylijska marka, która istnieje na rynku od ponad 95 lat i oferuje ponad 200 produktów. Jak czytamy na stronie marki, Kopenhagen jest "najbardziej rozpoznawalną marką czekolady na rynku". Oferuje możliwość dołączenia pod brand w ramach modelu franczyzowego. Kopenhagen posiada ponad 600 punktów sprzedaży w 27 stanach.

Przejęcie marki Kopenhagen nie będzie pierwszą tego typu transakcją Nestle w Brazylii. Zaledwie kilka miesięcy temu, w czerwcu br., koncern otrzymał zgodę na nabycie brazylijskiego producenta czekolady Garoto.

Transakcja ta była jednak obarczona wieloma warunkami. Jednym z nich, jak podaje Reuters, jest pięcioletni zakaz przejmowania marek lub spółek mających co najmniej 5% udziałów na brazylijskim rynku czekolady.


foto: unsplash

Reklama