InPost wzmacnia międzynarodową pozycję. Zagraniczne rynki generują już 40% przychodów

InPost wzmacnia międzynarodową pozycję. Zagraniczne rynki generują już 40% przychodów

InPost opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku. W tym czasie odnotował zarówno wzrost wolumenów przesyłek, jak i przychodów oraz zysków. Ile zarobił podczas trzech miesięcy InPost?

Podczas trzech miesięcy drugiego kwartału 2023 roku InPost dostarczył w sumie 214,7 mln przesyłek, co oznacza kolejny już okres ze wzrostem. Przełożyło się to również na znaczny wzrost przychodów. Te osiągnęły na koniec kwartału 2 140,5 mln zł, czyli o 26% więcej niż rok wcześniej. 

InPost stawia na rynki zagraniczne?

Choć Polska w dalszym ciągu pozostaje głównym rynkiem dla InPost, operator skupia coraz większą uwagę na rozwoju międzynarodowym. Na koniec drugiego kwartału 2023 InPost był już obecny na 9 rynkach, gdzie zbudował sieć liczącą łącznie 31 443 automaty paczkowe. Na koniec czerwca w Polsce było 20 652 tych urządzeń, w Wielkiej Brytanii 5 403, we Francji 3 585, a we Włoszech 1 359. 

Przychody InPost w II kwartale 2023 wyniosły 2 140,5 mln zł. Za 40% odpowiadały właśnie rynki międzynarodowe. Pozostałe 60% to Polska.

Wyniki finansowe InPost po II kwartale 2023 (mat. prasowe)

II kwartał 2023 był dla InPost okresem kolejnego wzrostu wolumenu przesyłek. Dla całej Grupy wyniósł on w tym czasie 19% rok do roku. Co ciekawe, dynamika okazała się być wyższa na zagranicznych rynkach (+28%), wobec +15% w Polsce.

Na czym skupi się teraz InPost?

Prezes InPost Rafał Brzoska komentując kwartalne wyniki zwrócił uwagę na "bardzo szybki" wzrost przychodów, ale także, co podkreślił, wzrost rentowności. Przyznał, że II kwartał był okresem ciągłego inwestowania w rozwój sieci i poprawę jakości usług.

"W kolejnych kwartałach nadal będziemy rozwijać naszą sieć, umacniać pozycję rynkową oraz dążyć do dalszej poprawy rentowności na wszystkich kluczowych rynkach" – podsumował.


foto: mat. redakcji

Reklama