Kolejne duże przejęcie w branży mleczarskiej. Mlekovita w roli głównej

Kolejne duże przejęcie w branży mleczarskiej. Mlekovita w roli głównej

Grupa Mlekovita informuje o przejęciu OSM Czarnków. Wraz z dniem 1 września 2023 do Grupy dołączą kolejne dwa podmioty: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie wraz z zakładem w Chodzieży, rozszerzając liczbę zakładów produkcyjnych skupionych pod szyldem Mlekovity do 24.

Pierwsze doniesienia dotyczące planowanego przejęcia OSM Czarnków przez Mlekovitę pojawiły się już w maju br. Właśnie transakcja się finalizuje. Od początku września podmioty będą już działać pod kierownictwem Mlekovity.

Ambitne cele Mlekovity

Kolejne przejęcie, którego dokonuje Mlekovita nie powinno być zaskoczeniem dla obserwatorów sektora. Rynek mleczarski charakteryzuje się systematyczną koncentracją produkcji i przetwórstwa. Zdaniem prezesa Mlekovity, Dariusza Sapińskiego, potrzebuje on transformacji bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Odpowiedzią jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja.

Celem przejęcia w Wielkopolsce, jak wyjaśnia prezes, jest dalsze niezakłócone funkcjonowanie zakładów w Czarnkowie i Chodzieży, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka. Przy tym Mlekovita dąży do swojego celu strategicznych. Tym jest z kolei bycie firmą globalną.

Zgodnie z naszą realizowaną od wielu lat strategią dążymy do bycia firmą globalną. W związku z tym jesteśmy strategicznie otwarci na ekspansję poprzez rozwój w ramach zwiększania liczby spółdzielni w Grupie Mlekovita i niezmiennie zapraszamy do połączenia z nami dobre i rentowne spółdzielnie.

Dariusz Sapiński, prezes zarządu w Grupie Mlekovita

OSM w Czarnkowie i zakład w Chodzieży w rękach Mlekovity

To połączenie stwarza również nowe możliwości dla dalszego rozwoju gdyż  planowane są inwestycje w rozbudowę i modernizację obu zakładów. Wpłynie to na stabilizację, wzrost produkcji i  zatrudnienia w regionie oraz zwiększenie zapotrzebowania surowców od lokalnych dostawców.

Stabilność i bezpieczeństwo, jakie daje nowoczesna, wciąż rozwijająca się ogólnopolska grupa mleczarska, do której dołączyły wielkopolskie zakłady, pozwolą planować rozwój produkcji i modernizację gospodarstw.


foto: stockadobe(Parilov)

Reklama