Parki handlowe doczekały się swojej reprezentacji w PRCH

Parki handlowe doczekały się swojej reprezentacji w PRCH

Znaczenie parków handlowych w polskim krajobrazie handlowym zostaje wyraźnie podkreślone przez nominację dyrektora zarządzającego Trei Real Estate Poland, Jacka Wesołowskiego, do zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH). Ta decyzja potwierdza nowe podejście do małych formatów handlowych oraz ich wagi w kształtowaniu przemysłu retailowego.

Niedoceniane parki handlowe dominują rynek

Rozwój sektora parków handlowych nabiera tempa. Segment ten przeszedł w ostatnich latach znaczącą ewolucję, przechodząc z etapu niedocenianego formatu do czołówki najważniejszych miejsc handlowych na rodzimym rynku.

Najnowsze dane pokazują, że centra zakupowe typu convenience stanowią obecnie około 20% całego rynku handlowego w Polsce. Deweloperzy, tak jak Trei Real Estate Poland, wspierają ten trend poprzez inwestowanie w małe formaty handlowe, co przyczynia się do ich znaczącego rozwoju. 

Jacek Wesołowski w zarządzie PRCH

Trei Real Estate Poland, zarządzając obecnie 35 parkami handlowymi pod marką Vendo Park. Współpraca zPRCH w postaci nominacji Jacka Wesołowskiego do zarządu, stanowi kolejny dowód na wzrastającą pozycję parków handlowych w Polsce. 

Jacek Wesołowski od 2016 roku stoi na czele polskiego oddziału firmy deweloperskiej Trei Real Estate. Zanim dołączył do Trei odpowiadał za sukces pierwszego śródmiejskiego centrum handlowego KLIF w Gdyni, później projektu Silesia w Katowicach czy Tarasów Zamkowych w Lublinie.

Wspominając początki swojej pracy w Trei Wesołowski przyznał, że w 2016 roku zwrot kariery od galerii handlowych w stronę parków był postrzegany przez partnerów z branży jako fanaberia. "Jeszcze pięć lat temu parki handlowe nie były traktowane jako liczący się gracz w sektorze retail. Nie poświęcano im dużo uwagi ani dedykowanych analiz rynkowych" – mówił.

Ja w parki zawsze mocno wierzyłem, bo to nie jest format konkurencyjny do dużych galerii. To format komplementarny, który jednocześnie pozwala na wzbogacanie oferty zakupowej w mniejszych miastach, gdzie centrów handlowych się nie buduje. 

Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland

Wprowadzenie nowego głosu do zarządu PRCH oznacza kolejny kamień milowy w rozwoju segmentu parków handlowych w Polsce. To jednocześnie potwierdzenie ich coraz większej roli w tworzeniu innowacyjnej i zróżnicowanej oferty handlowej, która odpowiada na potrzeby konsumentów i dynamiczne zmiany w przemyśle handlowym.


foto: Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland (mat. prasowe)

Reklama