Starbucks wkracza do nowych miast. Sieć nie stawia już wyłącznie na większe miejscowości

Starbucks wkracza do nowych miast. Sieć nie stawia już wyłącznie na większe miejscowości

Starbucks chce się rozwijać w Polsce. Znana na całym świecie sieć kawiarni od początku 2023 roku otworzyło kolejne cztery lokale w kraju. Dwa z nich pojawiły się w miejscowościach, w których do tej pory Starbucks nie był obecny. Firma zdradziła na co stawia przy wyborze nowych lokalizacji.

Starbucks w Polsce

W 2023 roku mija 14 lat, od kiedy Starbucks zadebiutował w Polsce. Ile obecnie kawiarni ma Starbucks? Podczas tych 14 lat amerykańska sieć zbudowała sieć liczącą 72 kawiarnie i z pewnością na tym się nie zatrzyma. "Bardzo cieszymy się, że marka Starbucks na stałe zadomowiła się już w Polsce. Chcemy być jak najbliżej naszych sympatyków, stąd otwarcia kolejnych kawiarni" – mówi Vedran Modrić, regionalny dyrektor operacyjny Starbucks Polska.

Pierwszy lokal Starbucks został otwarty w Polsce 7 kwietnia 2009 roku. Pierwsza kawiarnia Starbucks zlokalizowana była w Warszawie.

Na jakich lokalizacjach skupia się Starbucks?

Przy okazji informacji o otwarciach kolejnych czterech kawiarni Starbucks w Polsce, Vedran Modrić zdradził, jakich lokalizacji poszukuje sieć. Jak przyznał, choć priorytetem są dla Starbucks największe miejscowości, to firma dostrzega także duży potencjał na rozwój w miastach o średniej wielkości. "Mamy tam ogromną rzeszę fanów i otrzymujemy od nich wiele pozytywnych informacji" – dodaje.

Starbucks to sieć kawiarni, która w dużej mierze stawia na atmosferę panującą w lokalach. W związku z tym, jak mówi Modrić, firma poszukuje atrakcyjnych lokalizacji, takich jak na przykład zabytkowe części starówek, czy okolice dworców centralnych. "Takie miejsca pozwalają tworzyć wyjątkową atmosferę, która jest najważniejsza w naszej kawiarni. To właśnie dzięki niej możemy serwować naszym Gościom unikatowe doświadczenia smakowe, którym towarzyszy zapach najlepszej świeżo parzonej kawy" – wyjaśnia.

Starbucks to sieć kawiarni, której historia sięga 1971 roku. Obecnie, dysponując kawiarniami na całym świecie, Starbucks Coffee Company jest wiodącą firmą w dziedzinie pozyskiwania, sprzedaży i palenia kawy. Starbucks Coffee Company jest częścią AmRest Holdings SE.


foto: Starbucks

Reklama