Lidl zamyka sklepy i rezygnuje z polskiego prezesa w USA

Lidl zamyka sklepy i rezygnuje z polskiego prezesa w USA

Michał Łagunionek, który dotychczas pełnił funkcję CEO amerykańskiego oddziału Lidla, wróci do Europy, a jego miejsce zajmie Joel Rampoldt, menedżer z firmy konsultingowej AlixPartners – donosi Lebensmittel Zeitung. To odpowiedź dyskontera na wyzwania, z którymi mierzy się obecnie sieć w Stanach Zjednoczonych.

Joel Rampoldt na czele Lidla w USA

Głównym celem nowego prezesa amerykańskiego oddziału Lidla będzie wzmocnienie pozycji sieci na rynku. Dotychczasowy prezes, Michał Łagunionek, kierował amerykańskim oddziałem od 2021 roku. Do Europy ma wrócić już jesienią tego roku.

Kłopoty Lidla w Stanach Zjednocznych

Niemiecki detalista, Lidl, działa na amerykańskim rynku od 2015. W ostatnim czasie sieć stawiała czoła wyzwaniom, takim jak zamknięcie kilkunastu nierentownych sklepów na wschodnim wybrzeżu oraz zwolnienie znacznej części personelu administracyjnego w Wirginii. Nacisk kładziony jest na rentowność i trafny wybór lokalizacji sklepów.

Nowy CEO, Joel Rampoldt, widzi duży potencjał w markach własnych, które obecnie mają tylko około 17% udziału w rynku USA – podaje RetailDetail. Dyskonter ma skupić się na rozwijaniu sieci na wschodnim wybrzeżu. Dodatkowo w planach widnieje otwarcie centrum logistycznego w Pensylwanii, aby lepiej zaspokoić potrzeby klientów.


Foto: mat. redakcji

Reklama