InPost w końcu to zrobił. Razem z Allegro zrealizuje zagraniczne przesyłki

InPost w końcu to zrobił. Razem z Allegro zrealizuje zagraniczne przesyłki

InPost nawiązał strategiczną współpracę z Allegro. Jej celem jest umożliwienie przesyłania paczek zamawianych na platformie do Czech. Usługa ma zostać wprowadzona już we wrześniu tego roku.

Allegro otwiera się na czeski rynek

Podpisana umowa zakłada, że InPost będzie odpowiedzialny za pierwszy etap transportu, czyli "First Mile", na terenie Polski. Następnie, przesyłki zostaną przekazane operatorowi należącemu do Allegro, czyli WE|DO, lub innym dostawcom w Czechach.

Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost, podkreśla, że współpraca między obiema firmami układa się bardzo dobrze. "Nasze statystyki pokazują, że co roku skokowo rośnie liczba użytkowników platformy wybierających dostawę do urządzeń Paczkomat® lub kuriera InPost" – zaznacza.

Dzięki współpracy z Allegro, InPost będzie w stanie obsłużyć ruch po polskiej stronie, a Allegro zajmie się koordynacją logistyki na terenie Czech.

Przesyłki z Polski do Czech

Nowa usługa będzie obejmować przesyłki o maksymalnej wadze 30 kg oraz sumie wymiarów nieprzekraczającej 220 cm (szerokość + wysokość + długość), przy czym długość najdłuższego boku nie może przekraczać 120 cm.

Roy Perticucci, prezes Allegro, podkreśla, że nowa forma międzynarodowych przesyłek to świetna wiadomość zarówno dla klientów, jak i sprzedawców Allegro.cz. Ta innowacyjna usługa pozwoli na szybką, prostą i skalowalną dostawę do Czech.

Firmy chcą zrewolucjonizować rynek e-commerce

Współpraca między InPost a Allegro pozwoli na stworzenie pionierskiej usługi, która zrewolucjonizuje rynek e-commerce. Przesyłki nadawane w Polsce za pośrednictwem InPost będą przechodzić do czeskich operatorów "Final Mile", takich jak WE|DO, dzięki czemu dostawa do Czech będzie jeszcze bardziej efektywna.

Obie firmy liczą na dalszy rozwój współpracy i rozszerzenie usługi na kolejne kraje, co pozwoli jeszcze bardziej ułatwić proces dostaw na terenie Europy.


Foto: mat. prasowe

Reklama