Nowy rozdział w The Coca-Cola Company: Firma ogłasza ważne zmiany personalne

Nowy rozdział w The Coca-Cola Company: Firma ogłasza ważne zmiany personalne

The Coca-Cola Company ogłosiła ważne zmiany w swoim zarządzie oraz awans jednego z pracowników. Firma przywitała Thomasa S. Gaynera jako nowego dyrektora oraz poinformowała o zmianie na stanowisku wiceprezesa korporacyjnego.

Thomas S. Gayer nowym dyrektorem w Coca-Cola Company

Thomas S. Gayner został mianowany nowym dyrektorem, z mocą natychmiastową. Do zespołu The Coca-Cola Company dołączył pełniąc rolę CEO w firmie holdingowej Markel, gdzie w dalszym ciągu będzie pracował. 

Jego kariera w Markel rozpoczęła się w 1990 roku, gdy współtworzył Markel Gayner Asset Management, które świadczyło doradztwo inwestycyjne na rynku akcji dla samego Markel oraz dla klientów zewnętrznych.

Przed dołączeniem do tej firmy holdingowej, Gayner zajmował różne stanowiska w firmach Davenport & Co. oraz PricewaterhouseCoopers LLP. Obecnie pełni rolę przewodniczącego zarządu Davis Series Mutual Funds i zasiada w radach nadzorczych Graham Holdings oraz Markel. W przeszłości zasiadał również w radach nadzorczych firm Cable One i Colfax Corp.

Awans Henrique Brauna

Drugą ważną decyzją, którą ogłosił zarząd The Coca-Cola Company, jest awans Henrique Brauna na stanowisko korporacyjnego wiceprezesa. 

Jego nowa rola obejmuje nadzór nad operacjami firmy w wielu regionach, w tym m.in. w Ameryce Łacińskiej, Japonii i Korei Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Chinach, Mongolii, Afryce, Indiach, Bliskim Wschodzie oraz Europie Wschodniej. 

Henrique Braun jest związany z The Coca-Cola Company od ponad 27 lat. Od początku 2023 roku pełnił rolę prezesa ds. rozwoju międzynarodowego.


Foto: Unsplash

Reklama