Stokrotka przekroczy w tym roku liczbę tysiąca sklepów. Sieć inwestuje w logistykę

Stokrotka przekroczy w tym roku liczbę tysiąca sklepów. Sieć inwestuje w logistykę

W wyniku postępującej ekspansji szyldu, Stokrotka kontynuuje inwestycje w infrastrukturę logistyczną. Ostatnio firma wynajęła blisko 6900 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Białystok II w Choroszczy, który należy do inwestora Accolade. To już druga transakcja Stokrotki w ostatnim czasie, w której doradzali eksperci międzynarodowej firmy Cushman & Wakefield.

Stokrotka otworzy tysięczny sklep

Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie i obecnie posiada ponad 900 sklepów na terenie całego kraju. Jak jednak zdradza Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej w Stokrotce, już wkrótce się to zmieni.

Jeszcze w 2023 roku detalista zamierza przekroczyć próg 1000 placówek w Polsce. Jak dodaje Raganowicz, dynamicznemu rozwojowi sieci towarzyszy konsekwentna rozbudowa bazy logistycznej.

Nowy magazyn Stokrotki

Potwierdzeniem znacznego rozwoju Stokrotki jest kolejny już ruch zmierzający w kierunku wzmocnienia logistyki sieci. Na mocy najnowszej umowy najmu, Stokrotka zajmie prawie 6700 mkw. powierzchni magazynowej oraz około 200 mkw. powierzchni biurowej w Panattoni Park Białystok II.

To kompleks składający się z dwóch nowoczesnych budynków magazynowych o łącznej powierzchni około 36 000 mkw. Inwestycja spełnia kryteria certyfikatu BREEAM na poziomie "Very Good" i została zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.


Foto: mat. prasowe

Reklama