Sklepy przeżywają wakacyjne oblężenie. W tej sieci ruch wzrósł o niemal 80%

Sklepy przeżywają wakacyjne oblężenie. W tej sieci ruch wzrósł o niemal 80%

Lato to czas wzmożonej aktywności w miejscowościach turystycznych, zwłaszcza nad morzem i w górach. Jednak oprócz pięknych plaż i malowniczych widoków, wielu turystów kusi także oferta zakupowa tamtejszych sklepów.

Nie powinno zatem dziwić, że w sezonie letnim sprzedaż w niektórych placówkach rośnie nawet o kilkadziesiąt procent. Danymi dotyczącymi wakacyjnej sprzedaży podzieliła się z nami Biedronka. Okazuje się, że trzy miejscowości okazały się szczególnie popularne w sezonie 2023.

Sprzedaż Biedronki w sklepach sezonowych

Według danych Biedronki, każdego dnia wszystkie sklepy sieci odwiedza łącznie ponad 5 mln klientów. Jednak w okresie letnim, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych, liczba ta znacznie rośnie. Z tego też powodu Biedronka każdego roku otwiera wiele sklepów sezonowych. W sezonie 2023 Biedronka otworzyła 250 sklepów sezonowych, część z nich jest czynna przez całą dobę. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Jak zdradza dyskonter, w trakcie wakacji Darłowo okazało się absolutnym liderem pod względem wzrostu liczby klientów. Sieć zanotowała tam niemal 80% wzrost w porównaniu z okresem przedwakacyjnym. Na kolejnych miejscach uplasowały się Łeba (ponad 64% wzrostu) i Mielno (ponad 62% wzrostu).

Polscy urlopowicze, którzy zdecydowali się na wakacje w górach, najchętniej odwiedzali natomiast sklepy Biedronki w Szklarskiej Porębie (ponad 23% wzrostu) oraz w Zakopanem (blisko 23% wzrostu).

Sklepy zlokalizowane w miejscowościach turystycznych cieszą się co roku ogromną popularnością wśród naszych klientów. Aby umożliwić im maksymalnie komfortowe zakupy wprowadziliśmy szereg udogodnień i zaproponowaliśmy ofertę dostosowaną do ich potrzeb w czasie wakacji. Cieszymy się, że wprowadzone rozwiązania spotkały się z tak pozytywnym odbiorem, a turyści znacznie częściej odwiedzają nasze sklepy, trend ten obserwujemy szczególnie w weekendy.

Magdalena Sidwa, dyrektorka operacyjna w sieci Biedronka

Wakacyjne listy zakupowe

Zwiększony ruch w sklepach Biedronki przekłada się także na zakupy wakacyjnych turystów. W okresie letnim zwiększyła się popularność cukierków karmelowych i innych słodkich przekąsek, a także piwa, owocowych soków Vital Fresh i czerwonej oranżady. Polacy chętnie sięgają także po mięsa i sery, szczególnie takie produkty jak kabanosy, kiełbasa śląska, karkówka i ser Halloumi, które zanotowały znaczny wzrost sprzedaży.

Warto również wspomnieć o bogatej ofercie świeżych warzyw i owoców, które cieszą się ogromną popularnością w czasie wakacji. Według danych Biedronki, na podium sprzedażowym znalazły się bób, kapusta pekińska i buraki, podczas gdy wśród owoców najpopularniejsze są czereśnie, melony i jabłka. Biedronka, starając się zapewnić jak największy komfort klientom, uruchomiła specjalne zewnętrzne warzywniaki w niektórych miejscowościach, gdzie wakacyjni turyści mogą szybko i sprawnie zrobić zakupy.


Foto: mat. prasowe

Reklama