InPost przejmuje udziały brytyjskiego giganta. To ruch wart niemal 50 mln funtów

InPost przejmuje udziały brytyjskiego giganta. To ruch wart niemal 50 mln funtów

InPost kontynuuje ekspansję na rynkach zachodniej Europy. Tym razem logistyczny gigant nabył 30% udziałów i prawo głosu w wiodącej firmie logistycznej działającej na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ta strategiczna transakcja daje Grupie InPost możliwość wykorzystania ogólnokrajowej sieci dystrybucyjnej.

Menzies Distribution Group Limited, bo to właśnie tej spółki udziały należą teraz do InPost, to firma logistyczna, która dostarcza przesyłki do ponad 47 000 lokalizacji. Firma posiada 100 oddziałów na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii, sortownię centralną, 9 sortowni regionalnych, a także flotę liczącą ponad 3 200 pojazdów.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

30% udziałów Menzies w rękach InPost

Transakcja nabycia udziałów w Menzies kosztowała Grupę InPost 49,3 mln funtów. W ramach umowy InPost zapewnił sobie także 3-letnią opcję nabycia pozostałych 70% udziałów w Menzies.

Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost, wyraził swoją radość z realizacji tej transakcji, która stanowi kamień milowy w rozwoju działalności Grupy na rynku brytyjskim. "Razem z Menzies będziemy mogli zaoferować dostawy przesyłek 360 dni w roku, co jest unikalną ofertą na brytyjskim rynku e-commerce" – powiedział.

Najnowsza transakcja ma być także kolejnym krokiem w kierunku ugruntowania pozycji InPost jako wiodącego dostawcy przesyłek out-of-home na rynku brytyjskim. "Menzies posiada jedną z największych sieci logistycznej w Wielkiej Brytanii i wierzymy, że partnerstwo, które zawiązaliśmy, pozwoli przyspieszyć rozwój naszych usług z korzyścią dla brytyjskich konsumentów" – podkreśla Michael Rouse, CEO International w InPost.

InPost rozpycha się w Europie

Najnowsze przejęcie to kolejna tego typu inwestycja, której InPost dokonał w ostatnim czasie na zachodzie Europy. W lipcu 2021 roku firma przejęła za 513 mln euro francuską firmę logistyczną Mondial Relay, co stanowiło największą polską prywatną inwestycję zagraniczną. Dzięki temu przejęciu Grupa InPost rozszerzyła swoją działalność o rynki Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Niderlandów oraz Luksemburga.

InPost zdecydowanie stawia na ekspansję na zagranicznych rynkach. Zaledwie miesiąc temu InPost informował o nawiązaniu współpracy z siecią stacji paliw bp w Wielkiej Brytanii, w której rezultacie automaty paczkowe operatora pojawią się już wkrótce w kilkuset nowych lokalizacjach. Już wtedy Brzoska zaznaczał, że InPost nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na tym rynku. 


Foto: Menzies

Reklama