Zbliża się X Konferencja Środowiskowa. System kaucyjny głównym motywem wydarzenia

Zbliża się X Konferencja Środowiskowa. System kaucyjny głównym motywem wydarzenia

W dniach 13-15 września 2023 odbędzie się X Konferencja Środowiskowa, organizowana przez Interzero. Wydarzenie będzie miało miejsce w hotelu Belmonte w Krynicy Zdrój.

"Odpady na wagę złota: kierunek system kaucyjny" motywem przewodnim wydarzenia

Projekt ustawy regulującej działanie systemu kaucyjnego w Polsce został przyjęty 6 czerwca br. przez Radę Ministrów. Ustawa dostosowuje polskie prawo do rozwiązań obowiązujących w Unii Europejskiej.

Zgodnie z zapowiedziami system ten zacznie obowiązywać już od 1 stycznia 2025 r. i będzie obejmował jednorazowe butelki z tworzyw sztucznych do 3 litrów, szklane butelki wielorazowego użytku do 1,5 litra oraz metalowe puszki o pojemności do 1 litra. Dla polskich przedsiębiorców niesie to określone skutki i obowiązki, których będą musieli dopełniać.

Sprawdź relację z ubiegłorocznej edycji wydarzenia:

Oprócz kwestii systemu kaucyjnego tematami obrad i prelekcji będą zagadnienia związane z dyrektywą SUP, ROP, recyklingiem, zamykaniem obiegu tekstyliów, ekomodulacją i projektowaniem opakowań oraz urządzeniami wykorzystywanymi w GOZ.

Prelekcje i szkolenia prowadzone będą przez ekspertów z Interzero, Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań oraz innowatorów w zakresie ochrony środowiska. Co więcej, w trakcie wydarzenia, dla uczestników zostanie udostępniony Butelkomat Sielaff, który może posłużyć do realizacji obowiązków związanych z systemem kaucyjnym w sieciach handlowych w Polsce.

Konferencja Środowiskowa 2023

Konferencja Środowiskowa jest corocznym wydarzeniem poświęconym zagadnieniom związanym z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Gromadzi przedstawicieli firm zainteresowanych aktualną wiedzą i regulacjami prawnymi, ale również interesariuszy i ekspertów w dziedzinie ochrony środowiska.

Udział w wydarzeniu to okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, poznania trendów w branży i wymiany doświadczeń z uczestnikami Konferencji.

W tegorocznej edycji mamy zaszczyt gościć m.in.:

  • Konrada Nowakowskiego z PIOIRO,
  • Zofię Zochniak i Tomasza Bociana z Ubrania Do Oddania,
  • Ewę Półchłopek z VIVE Textile Recycling,
  • Agatę Koppa z Carlsberg Polska,
  • Sabinę Fajto i Annę Słowiakowską-Polak z 99Złota Proporcja
  • przedstawicieli Interzero w składzie: Paweł Lesiak, Anna i Monika Grom, Paweł Sosnowski, Przemysław Kuna, Edyta Mantorska, Robert Kowal. 

Wydarzenie poprowadzi dziennikarka Monika Richardson, która również wygłosi prelekcję drugiego dnia Konferencji.

Więcej informacji na stronie: https://wydarzenia.interzero.pl/wydarzenia_interzero/konferencja-srodowiskowa-2023/ oraz na Linkedin: https://www.linkedin.com/company/interzero-zero-waste-solutions

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji. Bilety dostępne na stronie wydarzenia.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.


Foto: mat. partnera

Reklama