Stosowanie opakowań nadających się do recyklingu, zwiększenie ilości zużywanej energii ze żródeł odnawialnych, dbanie o dobrostan zwierząt i dążenie do neutralności klimatycznej firmy – to jedynie część spośród działań w obszarze ESG, które podejmował w 2022 roku producent serów, Hochland Polska. Firma właśnie opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju, w którym podsumowuje realizacje celów w minionym roku.
Równowaga w trudnym otoczeniu
Rok 2022 był trudny dla przemysłu spożywczego. Rynek mleka dotknął bezprecedensowy wzrost cen, a zachowanie niezakłóconych łańcuchów dostaw stanowiło ogromne wyzwanie.
Pomimo nieprzewidywalnej sytuacji polityczno-gospodarczej, Hochland Polska obronił pozycję lidera w kategorii serów. Podejmowane przez firmę decyzje, wdrażane innowacje i rozpoczynane inwestycje wpisywały się w strategię polegającą na znalezieniu równowagi pomiędzy wzrostem gospodarczym, poprawą jakości życia oraz dbałością o środowisko.
O nich wszystkich można przeczytać w opublikowanym właśnie Raporcie Zrównoważonego Rozwoju Hochland Polska 2022.
Odpowiedzialność za działania
Joanna Kamińska, menadżer ds. zrównoważonego rozwoju w Hochland Polska, przyznała, że Hochland Polska ma pełną świadomość tego, że jako producent serów wywiera istotny wpływ na otoczenie społeczne oraz środowisko.
Kamińska przyznała również, że firma jest dumna z powodu zrealizowanych w 2022 roku celów.
Realizacja zakładnych celów
Jak czytamy w raporcie, w 2022 roku firma zrealizowała zakładane cele w zakresie zwiększenia zużycia energii odnawialnej, realizacji mapy zrównoważonych opakowań, podnoszenia świadomości dostawców mleka odnośnie dobrostanu zwierząt, aktywnego komunikowania działań z zakresu zrównoważonego, działań zgodnych z wartościami firmy, wspierania organizacji charytatywnych i lokalnych społeczności.
Dodatkowo Hochland wyznaczył, które działania wymagają doskonalenia i zwiększonej uwagi w 2023 roku. Mowa m.in. o optymalizacji zużycia surowców naturalnych, realizacja określonych w harmonogramie prac mających na celu wyliczenie emicji CO2 z zakresu 3 czy też oceny projektów pod kątem wpływu na środowisko.
Foto: Joanna Kamińska, Hochland Polska (mat. prasowe)