Nestlé chce wspierać startupy przekształcające rolnictwo. Jest nowe partnerstwo

Nestlé chce wspierać startupy przekształcające rolnictwo. Jest nowe partnerstwo

Nestlé ogłasza rozpoczęcie współpracy z The Yield Lab Latam, wyspecjalizowanym funduszem venture capital inwestującym w celu przekształcenia sektora spożywczego w Ameryce Łacińskiej.

The Yield Lab Latam inwestuje w startupy technologiczne działające w branży rolno-spożywczej, aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania technologiczne – od produkcji żywności po metody rolnicze. Łączy inwestorów, startupy, korporacje, rolników, sektor publiczny i społeczności badawcze w celu promowania zrównoważonej transformacji tej kluczowej branży.

Współpraca z Nestlé odzwierciedla wspólną wizję zaangażowania nas samych i ekosystemu produkcji żywności, aby wspólnie pomóc sprostać wyzwaniom branży.

Santiago Murtagh, dyrektor zarządzający The Yield Lab Latam

Nestlé zobowiązało się zainwestować w The Yield Lab Latam ze swojego Funduszu Zrównoważonego Rozwoju. Fundusz inwestuje w innowacyjne startupy i organizacje działające w dwóch kluczowych obszarach: promowanie rozwiązań w zakresie opakowań i infrastruktury recyklingu, które przyczyniają się do gospodarki o obiegu zamkniętym oraz pomoc sektorowi spożywczemu w przejściu na rolnictwo regeneracyjne.

Inwestycja Nestlé i partnerstwo z The Yield Lab Latam pomogą nam w znalezieniu zrównoważonych rozwiązań dla przemysłu spożywczego. Inwestowanie w innowacje technologiczne w sektorze rolno-spożywczym oraz czerpanie z energii i kreatywności startupów może pomóc w osiągnięciu wspólnych celów, takich jak redukcja emisji i zwiększenie bioróżnorodności. Uzupełnia to nasze własne prace badawcze w tej dziedzinie.

Maxence de Royer, wiceprezes ds. strategii, rozwoju biznesu i ESG w regionie Ameryki Łacińskiej Nestlé

Firma Yield Lab Latam została założona w 2017 roku z biurami w Argentynie, Brazylii, Chile i Meksyku. Jest częścią The Yield Lab, globalnej sieci firm venture capital działającej od 2014 roku z siedzibą w St. Louis w stanie Missouri. Obecnie prowadzi działalność regionalną w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku.

Nestlé dąży do zmniejszenia swojego śladu węglowego w regionie Ameryki Łacińskiej w całym łańcuchu dostaw i swojej działalności. Jednym z obszarów szczególnego zainteresowania jest wdrażanie praktyk rolnictwa regeneracyjnego, zwłaszcza w łańcuchu dostaw produktów mlecznych, gdzie firma uruchomiła już ponad 80 projektów w 11 krajach. Projekty te mają znaczny potencjał, aby pomóc zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, jednocześnie wspierając społeczności oraz chroniąc, zachowując i przywracając zasoby naturalne.


Źródło/Foto: Nestle

Reklama