Zmiany w zarządzie Polskiej Izby Handlu. Na czele stanie Maciej Ptaszyński

Zmiany w zarządzie Polskiej Izby Handlu. Na czele stanie Maciej Ptaszyński

Polska Izba Handlu zrzeszająca około 30 tys. sklepów, hurtowni i firm z otoczenia FMCG ogłosiła duże zmiany. Podczas Walnego Zgromadzenia dnia 23 maja 2023 roku wybrano nowe władze Izby na kadencję 2023-2027.

Zmiany w Polskiej Izbie Handlu

Na prezesa zarządu Polskiej Izby Handlu wybrano Macieja Ptaszyńskiego. Natomiast prezydentem Rady został Andrzej Ludek. Będą oni pełnić te funkcje przez kolejne 4 lata.

Maciej Ptaszyński jest związany z PIH od 2011 roku. W tym czasie przez ponad 12 lat pełnił funkcje dyrektora generalnego, a przez kolejne 3 lata zajmował miejsce wiceprezesa Izby. Od maja 2023 roku Ptaszyński zajmuje miejsce prezesa zarządu PIH. Jak sam komentuje: "To ogromne wyzwanie i zobowiązanie. W imieniu całego Zarządu dziękujemy za ten kredyt zaufania".

Polska Izba Handlu jest największą reprezentacją handlu detalicznego w Polsce. Działa od 1997 r. i skupia ponad 30 tysięcy polskich sklepów, hurtowni spożywczych i drogeryjnych, a także firmy usługowe. Wśród członków PIH znajdują się m.in. Eurocash, supermarket nline frisco.pl, Maspex, sieć sklepów Intermarche, Żabka czy sieć drogerii Kontigo.


Foto: Maciej Ptaszyński, nowy prezes zarządu PIH (mat. prasowe)

Reklama