Producenci chcą przekonać Polaków do jedzenia pieczywa. Rusza ogólnopolska kampania

Producenci chcą przekonać Polaków do jedzenia pieczywa. Rusza ogólnopolska kampania

Ogólnopolska kampania promująca spożywanie pieczywa właśnie wystartowała w swojej drugiej odsłonie. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Producentów Pieczywa, którego przedstawiciele odpowiadają za 1/3 produkcji pieczywa w Polsce.

W ramach kampanii pieczywo zyskuje nowego ambasadora w postaci popularnej osobowości telewizyjnej, restauratora i kucharza - Andrzeja Polana. W ramach działań, które mają na celu edukację konsumentów o wartościach pieczywa oraz obalenie mitów wokół tego produktu, Polan będzie dzielić się swoimi inspiracjami i przepisami na ciekawe i zbilansowane posiłki z wykorzystaniem pieczywa.

Edukacja na temat pieczywa

W ramach kampanii "Łączy nas coś dobrego", producenci pieczywa dążą do tego, aby konsumentom było łatwiej docenić wartość pieczywa i zrozumieć jego korzyści dla zdrowia.

Wiele osób przywiązuje coraz większą wagę do jakości i składu produktów spożywczych, dlatego producenci chcą podkreślić, że pieczywo dostępne w większych piekarniach jest wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi recepturami i może być równie dobre jak wyroby dostępne w małych, rzemieślniczych piekarniach.

Mity na temat pieczywa

Akcja ma także na celu obalenie najpowszechniejszych mitów dotyczących jakości wyrobów piekarniczych oraz edukację konsumentów o wartościach pieczywa. W ramach kampanii, Andrzeja Polana pomysły na kreatywne wykorzystanie pieczywa w kuchni będą dostępne na stronie internetowej kampanii oraz na jego profilach w mediach społecznościowych.

Dodatkowo, dla nauczycieli i rodziców, przygotowano e-booka pt. "Bułka i spółka" zawierającego scenariusze zajęć oraz atrakcyjne materiały edukacyjne.

Foto: mat. prasowe

Druga edycja kampanii "Łączy nas coś dobrego" potrwa do końca stycznia 2024 roku. 

Członkowie Stowarzyszenia Producentów Pieczywa reprezentują różne firmy, takie jak Aryzta Polska sp. z o.o., La Lorraine Polska sp. z o.o., Lantmannen Unibake Poland sp. z o.o., Nowel sp. z o.o., Inter Europol S.A., Piekarnia Omar oraz Leks sp. z o.o. Dzięki ich zaangażowaniu, piekarze zrzeszeni w stowarzyszeniu odpowiadają obecnie za aż 1/3 produkcji pieczywa w Polsce.


Foto: StockAdobe(estradaanton)

Reklama