Kraków zakazuje nocnej sprzedaży alkoholu. Czy to koniec sklepów otwartych 24h?

Kraków zakazuje nocnej sprzedaży alkoholu. Czy to koniec sklepów otwartych 24h?

Krakowscy radni zdecydowali o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w nocy. Nocna prohibicja będzie obowiązywała w sklepach i na stacjach benzynowych od 1 lipca br. 

Zakaz sprzedaży alkoholu w Krakowie

Za wprowadzeniem zakazu nocnej sprzedaży alkoholu zagłosowało 32 radnych w środę 17 maja. Oznacza to, że od 1 lipca br. na terenie każdej dzielnicy Krakowa nie będziemy mogli zakupić żadnego rodzaju alkoholu. Zakaz dotyczy zarówno sklepów, takich jak osiedlowe Żabki, hipermarkety Carrefour czy Auchan oraz dyskontów jak Lidl czy Żabka, a także stacji benzynowych. 

Zakaz sprzedażu alkoholu w Krakowie będzie obowiązywał przez 5,5 godzin na dobę, od godziny 24:00 do 5:30. Jedynym miejscem, w którym sprzedaż alkholu będzie dozwolona także w nocy będą lokale gastronomiczne.

Radni podkreślali, że problem nie dotyczy całego Krakowa w takim samym stopniu. Jak zaznaczono, nocna prohibicja ma przede wszystkim wyeliminować nocne wędrówki po pubach, pomiędzy którymi spożywany jest alkohol kupiony w sklepach. "Jeżeli ograniczenie będzie obowiązywać od północy, skończą [te osoby - przyp. red] o godzinie 1-2 w nocy" - mówił radny KO Tomasz Daros.


Foto: mat. redakcji (wiadomoscispozywcze.pl)

Reklama