Bolt chce osiągnąć rentowność spożywczego biznesu w perspektywie 2-3 lat

Bolt chce osiągnąć rentowność spożywczego biznesu w perspektywie 2-3 lat

Bolt chce być pierwszą europejską platformą, która ogłosi pełną rentowność w ciągu najbliższego roku. Dyrektor generalny Markus Villig zapowiedział także, że firma będzie gotowa na pierwszą ofertę publiczną w 2025 roku. 

Bolt w kierunku rentowności

Estońska firma, która oferuje ekspresowe dostawy produktów, a także wynajem skuterów elektrycznych, hulajnóg i car-sharing, spodziewa się, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy osiągnie zyski. Markus Villig zaznaczył w wywiadzie, że Bolt planuje zostać pierwszą tego rodzaju platformą, która osiągnie rentowność. Firma oczekuje także, że spożywczy biznes stanie się rentowny w perspektywie 2-3 lat.

Dodatkowo, firma, przymierza się do IPO, choć ostateczna decyzja będzie uzależniona od warunków rynkowych. "Planujemy być gotowi do wejścia na giełdę w 2025 roku" – powiedział Villig. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z INFORMACJAMI Z RYNKU:

Obserwuj nas w Google News

Rozwój skierowany na Afrykę

Dyrektor generalny Bolta przyznał, że w ciągu najbliżyszych 10 lat ważnym kierunkiem rozwoju firmy będzie rynek afrykański. Jak dodał, do tej pory Bolt jest obecny jedynie w siedmiu spośród wszystkich krajów na tym kontynencie. 

Bolt w styczniu ub.r. zamknął największą w swojej historii rundę finansowania, w ramach której firma pozyskała 628 mln euro. Wartość biznesu estońskiej spółki wzrosła po tym do 7,4 mld euro.


Foto: mat. prasowe