Hochland sadzi drzewa z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Hochland sadzi drzewa z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2023 w Hochland pod hasłem: NIE SIEDŹ, POSADŹ DRZEWO! 22 kwietnia obchodziliśmy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, dzień wcześniej, Hochland Polska zorganizował akcje sadzenia drzew przy zakładach produkcyjnych w Kaźmierzu i Węgrowie. To doskonały sposób na realne zadbanie o przyrodę i promocję proekologicznych postaw wśród Pracowników firmy.

W ramach swojej strategii Zrównoważonego Rozwoju, Hochland Polska jest zdeterminowany, żeby stać się częścią gospodarki niskoemisyjnej. Jednym z celów zapisanych w projekcie WIZJA 2025 jest redukcja emisji dwutlenku węgla o 50% do tego czasu. Aby to osiągnąć firma działa dwutorowo – z jednej strony wdraża innowacyjne rozwiązania technologiczne, a tam, gdzie to możliwe, wykorzystuje energię odnawialną, z drugiej zaś realizuje strategię ochrony bioróżnorodności poprzez odtwarzanie terenów zielonych. Dlatego w tym roku Międzynarodowy Dzień Ziemi upłynął w Hochland pod hasłem: NIE SIEDŹ, POSADŹ DRZEWO! Akcja wspólnego sadzenia drzew została zorganizowana przy zakładach produkcyjnych w Kaźmierzu i Węgrowie.

Drzewa są tanim i skutecznym sposobem wiązania CO2 z powietrza, a tym samym dają szansę na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i złagodzenie kryzysu klimatycznego. To rekompensata stanowiąca rzeczywisty i, co ważne, natychmiastowy wkład w ochronę klimatu. Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, w piątek 21 kwietnia, zaprosiliśmy wszystkich chętnych Pracowników zakładów w Kaźmierzu i Węgrowie do wspólnej akcji sadzenia drzew. Jesteśmy dumni, że udało nam się wzbogacić bioróżnorodność zwłaszcza o tak ważne dla ekosystemu gatunki miododajne.

W Poznaniu sprawdziliśmy zaś, jak miewają się zapylacze w naszym ulu. Musimy pamiętać, że bez zapylaczy ekosystem planety nie przetrwa, zatem dbając o miejsce dla nich w środowisku naturalnym, dbamy o nas samych, nasze dzieci, wnuki i kolejne pokolenia. 

Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska

źródło: Hochland Polska

foto: mat. producenta

Reklama