Absolut łączy siły z Heinz. Marki stworzyły sos z kultowego przepisu penne alla vodka

Absolut łączy siły z Heinz. Marki stworzyły sos z kultowego przepisu penne alla vodka
Absolut łączy siły z Heinz. Marki stworzyły sos z kultowego przepisu penne alla vodka Absolut łączy siły z Heinz. Marki stworzyły sos z kultowego przepisu penne alla vodka

 

Absolut, marka wódki należąca do Grupy Pernod Ricard, oraz firma Heinz zainspirowały się przepisem na pikantny makaron z dodatkiem wódki, który stał się popularny na TikToku i Instagramie w 2020 roku. W wyniku współpracy producenci zdecydowali się na stworzenie własnej propozycji sosu pomidorowego z dodatkiem wódki. 

Tomato Vodka Pasta Sauce to limitowana edycja sosów, która zostanie wprowadzona wyłącznie na rynek brytyjski. W ten sposób Absolut i Heinz odpowiadają na popularne w mediach społecznościowych przepisy na pikantny makaron z wódką. 

 

Penne alla vodka, czyli pikantny makaron z wódką

Wódka intensyfikuje bogaty i kremowy smak sosu na bazie pomidorów, bazylii i sera. Podczas gotowania odparowuje podkreślając bogactwo smaku zawarte w pomidorach. Ale to nie jedyny powód, dla którego używa się w tym przepisie alkoholu.

Wódka działa jak emulgator – pozwala dobrze połączyć tłuszcz z kwasem, które bez tego dodatku mają tendencję do oddzielania się. W przypadku penne alla vodka chodzi o połączenie oliwy z kwaśnymi pomidorami.

Jesteśmy podekscytowani partnerstwem obu marek, w ramach którego powstał pierwszy Tomato Vodka Pasta Sauce, dostępny w głównych supermarketach w Wielkiej Brytanii. Połączenie wysokiej jakości sosów pomidorowych Heinza i wódki premium będzie czymś wyjątkowym dla konsumentów. Rezultat jest absolutnie pyszny!

Caio Fontenele, dyrektor ds. nowych przedsięwzięć w firmie Heinz

Pernod Ricard we współpracy z marką Heinz

W odpowiedzi na trendy w mediach społecznościowych, Absolut wspólnie z marką Heinz zaproponują brytyjskim konsumentom limitowaną edycję sosu Tomato Vodka Pasta Sauce. Jak podaje producent, nakład będzie ograniczony, a dystrybucja rozpocznie się w połowie kwietnia i obejmie wyłącznie Wielką Brytanię.

Rozpoczynając każde partnerstwo w pierwszej kolejności myślimy o naszych konsumentach. Wiedzieliśmy, że istnieje niesamowity popyt na Penne alla Vodka, po części napędzany buzzem w mediach społecznościowych, po tym jak znane osoby dzieliły się swoimi pomysłami na przepisy w sieci. Pomyśleliśmy wtedy, że możemy połączyć to, co najlepsze z dwóch światów - najlepsze pomidory i najlepszą wódkę. To byłoby coś! Pronto, Heinz x Absolut Tomato Vodka Pasta Sauce.

Tad Greenough, Brand Creative Director w The Absolut Company

Leanne Banks, dyrektor darketingu w Pernod Ricard UK przyznaje, że współpraca z firmą Heinz jest naturalna. "Jako brytyjski numer jeden wśród wódek premium, Absolut jest stworzony do łączenia, czy to z pysznymi napojami, czy to z produktami spożywczymi, a Tomato Vodka Sauce  Heinz x Absolut to strzał w dziesiątkę. Teraz fani naszej marki mogą zasmakować wódki Absolut w innowacyjny sposób – pasta alla vodka style" – dodaje.

Cena Tomato Vodka Pasta Sauce

Sos do penne alla vodka od marek Heinz i Absolut będzie dostępny wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Za słoik o pojemności 350 g konsumenci będą musieli zapłacić 2,50 GBP (3 USD).


Foto: mat. prasowe

Reklama