Grupa Carlsberg zmienia szefa. Cees't Harta zastąpi Jacob Aarup-Andersen

Grupa Carlsberg zmienia szefa. Cees't Harta zastąpi Jacob Aarup-Andersen

Grupa Carslberg poinfomowała o zmianie na stanowisku jej dyrektora generalnego. Nowym CEO Grupy, której częścią jest Carlsberg Polska, zostanie Jacob Aarup-Andersen. Zastąpi na tym stanowisku Cees 't Harta, który zapowiedział, że do końca III kw. 2023 r. przejdzie na emeryturę.

Grupa planowała proces sukcesji na stanowisku dyrektora generalnego już od dłuższego czasu. Jak informuje przewodniczący Rady Nadzorczej Henrik Poulsen, w ostatnim czasie dokonano kompleksowej oceny kandydatów na CEO z całego świata. Za najlepszą propozycję uznano kandydaturę Jacoba Aarupa-Andersena.

Nowy CEO Grupy Carlsberg 

Jacob Aarup-Andersen od roku 2020 pełnił funkcję dyrektora generalnego ISS A/S – globalnego lidera w dziedzinie kompleksowego zarządzania obiektami, który zatrudnia 360 000 pracowników w 60 krajach, posiadając oddział także w Polsce. 

Jacob jest dyrektorem generalnym o wybitnych osiągnięciach i dużym doświadczeniu w dostarczaniu wartości dla akcjonariuszy, generowaniu organicznego i nieorganicznego wzrostu, a także w realizacji programów ESG i cyfryzacji.  Jego postać wniesie do organizacji unikalne połączenie doskonałych umiejętności strategicznych, kompetencji i dyscypliny finansowej z globalnym doświadczeniem operacyjnym oraz angażującym i ukierunkowanym na cel stylem przywództwa. Cieszymy się, że poprowadzi kolejny etap rozwoju Grupy Carlsberg i nie możemy się doczekać, aby powitać go na pokładzie.

Henrik Poulsen, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Carlsberg,

Jako dyrektor generalny ISS Jacob Aarup-Andersen zarządzał finansami i opracowaniem strategii, koncentrując się głównie na technologii i cyfryzacji, zrównoważonym rozwoju oraz zagadnieniach DE&I (różnorodności, równości i integracji). Podczas jego kadencji firma ISS odzyskała dynamikę wzrostu, a wyniki za 2022 r. przekroczyły oczekiwania.

Jacob Aarup-Andersen zastapi Cees 't Harta

Przyszły CEO Grupy Carlsberg wcześniej zajmował wysokie stanowiska kierownicze w duńskich oraz międzynarodowych przedsiębiorstwach, takich jak: Danske Bank, Danica Pension, Danske Capital, TPX-Axon Capital, Montrica Investment Management i Goldman Sachs.

Z niecierpliwością czekam na dołączenie do Grupy Carlsberg. Zawsze podziwiałem wyjątkowe dziedzictwo i silne wartości Carlsberga i nie mogę się doczekać dalszego budowania na tym wspaniałym fundamencie. Mocna międzynarodowa obecność, portfolio fantastycznych marek i ambitny program ESG w połączeniu z działalnością Fundacji Carlsberg, są naprawdę inspirujące. Jestem również pod wrażeniem pełnej sukcesów drogi, jaką Grupa przebyła w ostatnich latach. 

Jacob Aarup-Andersen, przyszły CEO Grupy Carlsberg

Dokładna data rozpoczęcia pracy przez Aarupa-Andersena zostanie ogłoszona w późniejszym terminie. Tym samym nowy dyrektor generalny zajmie miejsce Cees 't Harta, który zdecydował o przejściu na emeryturę.

Cees ‘t Hart wraz z zespołem zarządzającym zbudowali bardzo solidny fundament finansowy i koncepcję strategiczną całego przedsiębiorstwa. Moim celem będzie to, by nadal koncentrować się na budowaniu wartości dla akcjonariuszy. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie współpracy z zespołem, aby w nadchodzących latach jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój i tworzenie wartości tej wyjątkowej firmy.

Jacob Aarup-Andersen, przyszły CEO Grupy Carlsberg

Foto: Jacob Aarup-Andersen, przyszły CEO Grupy Carlsberg (mat. prasowe)

Reklama