Nestlé wprowadza kolejną roślinną innowacje. To napój na bazie owsa i bobu

Nestlé wprowadza kolejną roślinną innowacje. To napój na bazie owsa i bobu

Nestlé zaprezentowało swoją najnowszą innowację w zakresie produktów roślinnych. To alternatywa dla mleka, która łączy w sobie unikalną mieszankę owsa i bobu o dużej wartości odżywczej.

Roślinna nowość od Nestlé

Dzięki połączeniu owsa i bobu roślinna alternatywa dla mleka zawiera 5 g białka w porcji oraz wszystkie aminokwasy potrzebne w diecie, aby zapewnić wysokiej jakości białko. Dodatkowo łagodny, orzechowy smak i gładka konsystencja bobu i owsa sprawiają, że napój ten jest idealny na każdą porę dnia – jako samodzielna przekąska lub dodatek w smoothie czy z płatkami zbożowymi.

Bób jest doskonałym źródłem białka, dlatego badamy jego zastosowanie w różnych typach alternatyw roślinnych. 

Christoph Bolten, dyrektor Nestlé Institute of Food Sciences

Nestlé oferuje szeroką gamę produktów roślinnych wykonanych z takich składników jak groch, ryż, owies, soja, kokos czy migdały. Eksperci Nestlé ds. badań i rozwoju badają również następną generację składników pochodzenia roślinnego, w tym bób, biorąc pod uwagę różne aspekty funkcjonalne, odżywcze i zrównoważone. 

Naukowcy Nestlé pracują także nad hodowlą i selekcją pożywnych, smacznych odmian roślin strączkowych, które najlepiej nadają się do różnych roślinnych alternatyw.

Napoje na bazie owsa i bobu

Napoje na bazie owsa i bobu zostaną wprowadzone na rynek krajowy w sklepach spożywczych i masowych sklepach detalicznych w USA pod marką Natural Bliss. Nowości wystąpią w dwóch odmianach - Natural Bliss Oat Milk Original i Unsweetened.

Wiemy, że nasi konsumenci poszukują produktów, które są zarówno smaczne, jak i pożywne, a ta oferta zapewnia pierwszą na rynku mieszankę białka owsa i bobu, która oferuje więcej białka niż wiodąca marka mleka owsianego, mniej cukru niż mleko mleczne i można delektować się na kilka sposobów, o każdej porze dnia.

Daniel Jhung, prezes ds. napojów w Nestlé USA

Foto: Nestle

Reklama