Pamapol rozpoczyna współpracę z Makłowiczem. Powstanie dedykowana marka spożywcza

Pamapol rozpoczyna współpracę z Makłowiczem. Powstanie dedykowana marka spożywcza

Producent dań gotowych Pamapol tworzy zupełnią nową spółkę we współpracy ze znanym krytykiem kulinarnym, Robertem Makłowiczem. Umowa wspólników została zawarta w poniedziałek 6 marca br. Na jej mocy Pamapol S.A. zwiąże się na 30 lat ze spółką Propinquus, której głównym wspólnikiem jest Robert Makłowicz.

O podpisaniu umowy poinformował zarząd Pamapolu. Firmy chcą na jej mocy wspólnie stworzyć spółkę joint venture o nazwie "Makłowicz i Synowie". Pamapol będzie odpowiadał w niej za moce produkcyjne oraz finansowe. Z kolei Propinquus wniesie zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa, w tym prawa z umowy licencyjnej na unijne znaki towarowe "Makłowicz i Synowie".

Makłowicz otwiera spółkę z Pamapolem

Pierwsze doniesienia o współpracy Pamapolu z Robertem Makłowiczem pojawiły się już w 2022 roku. Producent dań gotowych poinformował o wstępnych warunkach w komunikacie giełdowym w listopadzie ub.r. Następnie obie spółki wystąpiły do UOKiK-u z wnioskiem, z którego wynikał zamiar powołania nowej spółki. Firmy musiały poczekać na decyzję Urzędu aż do końca stycznia 2023 roku.

Pamapol będzie dominującą spółką w grupie. Zgodnie z wnioskiem złożonym przez obydwie firmy do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, producent dań gotowych będzie właścicielem 60% udziałów. Pozostałe udziały stanowiące 40% kapitału zakładowego będą należały do spółki Propinquus, której prezesem jest Mikołaj Makłowicz, syn Roberta Makłowicza.

W ramach umowy ustalono, że w ramach spółki joint venture "Makłowicz i Synowie" Pamapol zajmie się produkcją "określonych produktów". w dalszych krokach firmy zakładają uruchomienie zakładu produkcyjnego. Od tego momentu wyłączność na produkcję tych towarów będzie miała nowo powołana spółka "Makłowicz i Synowie"

Powstanie dedykowana marka spożywcza

Jak przyznaje Pamapol, nowy projekt realizowany wspólnie z Robertem Makłwoiczem i Rodziną Makłowicz jest dla spółki "ogromną szansą na rozwój i poszerzenie portfolio o kolejne kategorie branży spożywczej".

Jak donosi firma, wstępne warunki umowy zakładają stworzenie dedykowanej marki spożywczej jednoznacznie kojarzonej z Panem Robertem Makłowiczem i jego Rodziną.

-    Mam przekonanie, że łącząc doświadczenie dwóch firm, dwóch rodzin uda nam się wspólnie wykreować wiele ciekawych kulinarnych propozycji. A marka Makłowicz i Synowie będzie synonimem smaku i jakości.

Paweł Szataniak, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Pamapol S.A.

Zarząd nowej spółki Makłowicza

Skład Rady Nadzorczej spółki "Makłowicz i Synowie" obejmuje Pawła Szataniaka, Roberta Makłowicza, Mariusza Szataniaka oraz Ryszarda Szatkowskiego. W Zarządzie zasiadają natomiast Bartosz Półgrabia w roli Prezesa oraz Mikołaj Makłowicz i Piotr Szablowski. Za wsparcie Zarządu w zakresie wizerunku oraz marketingu odpowiadać będzie Ferdynand Makłowicz.

Jakie produkty pojawią się pod marką "Makłowicz i Synowie"?

Propinquus wniesie do nowej spółki m.in. prawo do korzystania ze znaku towarowego "Makłowicz i Synowie". Jakie produkty pojawią się pod tym brandem?

Powołując się na wniosek złożony przez obie firmy do UOKiK, Business Insider podaje, że nowa spółka "Makłowicz i Synowie" ma importować i dystrybuować, a w przyszłości także produkować takie towary jak: "konserwy mięsne, dania gotowe, zupy (z wyłączeniem zup instant), smarowidła (pasztety i smalce, pasty warzywne, hummusy), sosy (bez sosów instant), makarony, warzywa konserwowe, oliwy oraz kanapki.


Foto: Pamapol

Reklama