Biedronka rozwija kanał online. Dyskonter inwestuje w ekspansję zakupów z dostawą

Biedronka rozwija kanał online. Dyskonter inwestuje w ekspansję zakupów z dostawą

Sklep online Biedronki zaczął działań w aplikacji Glovo w 2020 roku. Rok później sieć wprowadziła usługę BIEK, dzięki której klienci mogą zamawiać zakupy z Biedronki z dostawą nawet w 15 minut. Kolejny rok był czasem kolejnych inwestycji Biedronki w kanał online, kiedy to zadebiutował sklep internetowy Biedronka Home. Wiele wskazuje na to, że w 2023 roku nie będzie inaczej. 

Sklep online Biedronki działa od kwietnia 2020 roku, kiedy obejmował swoją dostawą 31 miejscowości. Obecnie liczba miast, które obsługuje sklep online Biedronki w aplikacji Glovo przekroczyła już setkę. Jednocześnie w wybranych miejscowościach funkcjonuje usługa ekspresowej dostawy zakupów z Biedronki BIEK. 2023 rok będzie kolejnym czasem ekspansji Biedronki online.

Biedronka online 

Już od ponad roku możliwość zakupów online w Biedronce obejmuje usługę BIEK, w ramach której klienci mogą złożyć zamówienie online w Biedronce i oczekiwać dostawy produktów nawet w 15 minut. Dostawy zakupów z Biedronki w ramach tej usługi są realizowane przez kurierów Glovo. Mogą z nich na ten moment skorzystać mieszkańcy sześciu miast.

Krótki czas dostawy zakupów z Biedronki jest możliwy dzięki mikro centrom dystrybucyjnym. W samym 2021 roku Biedronka otworzyła 14 takich centrów micro-fullfilment, które miały wesprzeć debiutującą wtedy usługę BIEK. Ich liczba ma się znacznie zwiększyć w 2023 roku.

Poza ekspresową dostawą, Biedronka oferuje też tradycyjny sklep online z produktami spożywczymi, a także sklep internetowy z ofertą non-food.

Biedronka inwestuje w zakupy online

Do końca 2023 roku w Polsce pojawi się 13 nowych mini centrów dystrybucji – informuje menedżer ds. komunikacji korporacyjnej Biedronka Marcin Hadaj, cytowany przez Wirtualnemedia.pl. Mini magazyny obsługiwane w ramach usługi BIEK mają pojawić się w zupełnie nowych miastach, ale także wspierać obsługę w miejscowościach, w których dostawa z Biedronki jest już dostępna. 

Jak podaje Hadaj, nowe mini centra dystrybucyjne zaczną działać w takich miastach jak Bydgoszcz, Lublin, Olsztyn czy Szczecin. Oznacza to, że także w tym miejscowościach zadebiutuje usługa ekspresowej dostawy zakupów z Biedronki BIEK.

Gdzie Biedronka sprzedaje online?

Choć liczba miast, w których będzie funkcjonowała usługa zakupów online z Biedronki BIEK ma się zwiększyć, na ten moment Biedronka online w tym modelu funkcjonuje w sześciu miastach:

  • w Warszawie,
  • w Krakowie,
  • w Gdańsku,
  • w Łodzi,
  • w Poznaniu,
  • we Wrocławiu.

Liczba miast, w których dostępna będzie usługa BIEK, czyli ekspresowe dostawy z Biedronka ma znacznie zwiększyć się w 2023 roku. Póki co mowa m.in. o Lublinie, Olsztynie czy Bydgoszczy. Jednocześnie w ponad stu miastach można zrobić zakupy z Biedronki w tradycyjnym sklepie online.

Czy w Biedronce można zrobić zakupy przez Internet?

Cały system Biedronki online to nie tylko ekspresowa dostawa zakupów z Biedronki w ramach usługi BIEK. W ponad stu miastach w Polsce z powodzeniem funkcjonuje także sklep online Biedronki w bardziej tradycyjnej formule. Zakupy z Biedronki można w nim zamówić poprzez aplikację Glovo. Różnicą jest czas realizacji zamówienia. O ile Biedronka BIEK dostarcza zakupy nawet w 15 minut, to sklep online Biedronki w Glovo oferuje dostawę zakupów na przykład na następny dzień. 

W 2022 roku Biedronka otworzyła jeszcze jeden sklep online. Biedronka Home to sklep internetowy Biedronki, który ma uzupełniać dotychczasowe możliwości. W tym sklepie Biedronka oferuje możliwość zakupu online oferty non-food. Mowa m.in. o produktach do domu czy ogrodu, a także ubraniach czy elektronice. 

Ile kosztuje dostawa zakupów z Biedronki?

Cena dostawy zakupów z Biedronki różni się w zależności od tego, z której usługi skorzystamy. Najtańszą dostawę zakupów oferuje Biedronka BIEK. Cena za dostawę z Biedronki w tym przypadku wynosi zazwyczaj 6,99 zł. Dostawy z Biedronki BIEK są realizowane tego samego dnia, nawet w 15 minut od momentu złożenia zamówienia. Zamawiając zakupy z Biedronki musimy jednak liczyć się z dodatkową opłatą. W przypadku zamówień poniżej 50 zł, klienci Biedronki muszą dopłacić 6 zł. Jak wyjaśnia dyskonter, to opłata, która zastępuje minimalną kwotę zamówienia. 

W tradycyjnym sklepie online Biedronki cena dostawę jest nieco wyższa, jednak dostępność sklepu Biedronka znacznie się zwiększa. Sklep internetowy Biedronki jest dostępny poprzez aplikację Glovo w ponad stu miastach w Polsce. Dostawa zakupów kosztuje w nim 9,99 zł. W tym przypadku także musimy liczyć się z dodatkową opłatą za małe zamówienia – jeżeli kwota zakupów w Biedronce online będzie niższa niż 149,99 zł, to klienci muszą dopłacić 5 zł.

W sklepie Biedronka Home, czyli w najnowszym e-commercowym rozwiązaniu dyskontera, dostawa za zakupy kosztuje 9,99 zł i jest realizowana przez firmę kurierską. 


Foto: mat. prasowe

 

Reklama