Nutella® po raz kolejny obchodzi swoje święto – Światowy Dzień kremu Nutella®

Nutella® po raz kolejny obchodzi swoje święto – Światowy Dzień kremu Nutella®

Światowy Dzień kremu Nutella® jest wyjątkową okazją, którą miłośnicy czekoladowego kremu obchodzą już od ponad 15 lat. Za sprawą tej okazji, co roku 5 lutego dzielą się oni swoimi doświadczeniami i kulinarnymi pomysłami, aby świętować dzień swojego ulubionego kremu z orzechów laskowych i kakao.

5 lutego to Światowy Dzień kremu Nutella®, czyli kremu z orzechów laskowych i kakao, który powstał w 1964 roku, a obecnie jest dostępny w około 170 krajach. Ten wyjątkowy i smakowity dzień łączy wszystkich miłośników kremu Nutella®, którzy spotykają się w mediach społecznościowych, aby dzielić się swoją pasją do Nutelli. W tym roku Światowy Dzień Nutelli wypada w niedzielę.

Światowy Dzień Nutelli. Jak to się zaczęło?

Choć produkcja kultowego kremu rozpoczęła się już w 1967 roku, Światowy Dzień kremu Nutella® jest obchodzony od 2007 roku. Jak to się zaczęło?

Świętowanie Dnia Nutelli zapoczątkowała spontanicznie amerykańska blogerka Sara Rosso w 2007 roku. Chciała wtedy zjednoczyć światową społeczność miłośników kremu Nutella® w mediach społecznościowych.

Dziś Światowy Dzień Kremu Nutella® jest globalnym fenomenem łączącym tysiące fanów na całym świecie, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i przepisami z kremem Nutella®.

Światowy Dzień kremu Nutella® 2023

W tym roku fani kremu Nutella® będą świętować, podobnie jak i w roku ubiegłym, u boku aktorki Claire Holt, która podzieli się swoją wieloletnią pasją do kremu z orzechów laskowych i kaka–o, przygotowując pyszne naleśniki z kremem Nutella®. 

Jak wziąć udział w Światowym Dniu Nutelli?

Fani kremu Nutella® mogą dzielić się swoimi zdjęciami ze świętowania i przepisami na Twitterze @Nutelladay oraz na swoich kontach w innych mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) używając hashtagu #WorldNutellaDay.


Foto: mat. prasowe

Reklama