InPost się nie zatrzymuje. Paczkomaty debiutują w Manchesterze i Barcelonie

InPost się nie zatrzymuje. Paczkomaty debiutują w&nbspManchesterze i Barcelonie

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o Paczkomatach InPost, które zawędrowały aż do rzymskiego metra. Jak się teraz okazuje, był to jedynie pierwszy krok Grupy w kierunku dalszego rozwoju obecności na rynkach europejskich. Do rzymskiego metra właśnie dołączył Manchester i Barcelona. 

Informację o nawiązaniu współpracy z operatorami transportu miejskiego w Rzymie, Barcelonie i Manchesterze przekazał prezes InPost, Rafał Brzoska. Jak skomentował, "to szansa na jeszcze szybszą popularyzację najbardziej ekologicznej formy dostawy jaką jest Paczkomat® w Europie!".

Paczkomaty na stacjach i przystankach w Manchesterze i Barcelonie

W ramach partnerstwa InPost z Transport for Great Manchester, operatorem transportu miejskiego, w Manchesterze jeszcze do końca 2022 roku pojawić miało się w sumie 28 automatów. W październiku 13 z nich było już zainstalowanych na przystankach autobusowych i stacjach Metrolink. W przypadku Barcelony, jak podaje lokalny portal elperiodico.com, mowa o ośmiu Paczkomatach.

InPost w Europie

InPost rośnie na międzynarodowym rynku. Na koniec 2022 roku liczba Paczkomatów na całym świecie zbliżyła się do 28 tys. Spośród nich aż 8,6 tys. urządzeń jest zlokalizowanych na rynkach międzynarodowych, a ich liczba cały czas rośnie. Na przestrzeni jednego roku wzrosła o 120%. 

Gdzie na świecie obecny jest InPost? Obecnie Paczkomaty znajdziemy m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Włoszech, w tym Rzymie, Czechach czy Słowacji. Za sprawą najnowszych umów współpracy z operatorami transportu miejskiego, Paczkomaty InPost zaistnieją na stacjach komunikacji publicznej w Rzymie, Barcelonie oraz w Manchesterze.


Foto: linkedin.com/@RafalBrzoska

Reklama