Biedronka podnosi pensje kolejnej grupy pracowników. Kto może liczyć na podwyżkę?

Biedronka podnosi pensje kolejnej grupy pracowników. Kto może liczyć na podwyżkę?

Wraz z 1 stycznia 2023 roku Biedronka ogłosiła podwyżkę wynagrodzeń ponad 60 tys. pracowników. Wtedy mowa była o osobach zatrudnionych na podstawowych stanowiskach w sklepach i centrach dystrybucyjnych. Od 1 lutego br. dołączyć mają do nich także pracownicy biurowi. 

Biedronka poinformowała o podwyżce wynagrodzenia dla kolejnej grupy, czyli liczącej ponad 3 tys. pracowników biurowych. Na wypłaty dodatkowych środków Biedronka przeznaczy prawie 45 milionów złotych w skali roku.

Zarobki w Biedronce w 2023

Od 1 stycznia b.r. ponad  60 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych największej sieci handlowej w Polsce otrzymało podwyżki, na które w skali roku Biedronka przeznaczyła ponad pół miliarda złotych. Wzrost wynagrodzeń na podstawowych stanowiskach wyniósł od ok. 500 zł do 700 zł brutto.

W rezultacie podwyżki zarobków w Biedronce sprzedawca-kasjer zaczął zarabiał nie mniej niż 3950 zł. Natomiast pracownik centrów dystrybucyjnych sieci może liczyć na przynajmniej 4300 zł.

Teraz do grona osób otrzymujących wyższe wynagrodzenie dołączą również pracownicy centrali, biur regionów oraz centrum usług wspólnych. 

Doceniamy niezwykłe zaangażowanie i ogromny trud wszystkich pracowników, zwłaszcza w wymagającym roku, naznaczonym przede wszystkim wojną w Ukrainie oraz wyzwaniami stojącymi przed gospodarką. Postanowiliśmy przyznać podwyżki wynagrodzeń dla kolejnej grupy pracowników, uznając ich codzienne zaangażowanie.

Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka

Pierwsze miesiące roku to już cykliczny czas podwyżek wynagrodzeń w sieciach handlowych. Podwyżki dla pracowników ogłosił także Lidl Polska, który na ten cel przeznaczy w 2023 roku ponad 230 mln zł. 


Foto: mat. prasowe

Reklama