Coca Cola zmienia opakowanie. Producent przytwierdza zakrętkę do butelki

Coca Cola zmienia opakowanie. Producent przytwierdza zakrętkę do butelki

Coca-Cola Company wprowadza na rynek napoje w opakowaniu z przytwierdzoną zakrętką. Już teraz rozwiązanie od firmy Berry Global zostało wdrożone na kilku liniach rozlewniczych.

Zakrętka przytwierdzona do opakowania to rozwiązanie, które już wktótce pojawi się w przypadku wszystkich plastikowych butelek. Stoi za tym dyrektywa UE 2019/204, wedle której od lipca 2024 roku wszystkie plastikowe butelki na napoje do pojemności 3 litrów miały zamknięcie przymocowane do opakowania.

Coca Cola zmienia zakrętkę

Coca Cola chce, aby wszystkie oferowane przez nią opakowania do 2025 roku nadawały się do recyklingu. Pomóc w osiągnięciu tego celu ma współpraca producenta z firmą Berry Global, która tworzy innowacyjne opakowania. 

W ramach wspólnych działań, Coca Cola, na ponad rok przed rozpoczęciem obowiązywania dyrektywy wprowadza nawybranych rynkach opakowanie z przytwierdzoną zakrętką. Rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, aby pozostało nienaruszone, dzięki czemu zwiększy prawdopodobieństwo recyklingu. Zamknięcie Berry dla Coca-Coli opiera się na opatentowanym rozwiązaniu zawiasowym CompactFlip.

Coca Cola nie jest jedynym producentem, który postanowił wprowadzić do swoich opakowań zmiany związane z unijną dyrektywą jeszcze przed momentem jej obowiązywania. W ostatnim czasie przytwierdzona zakrętka pojawiła się na opakowaniach soków Tymbark.

Kiedy nowe opakowanie Coca Coli pojawi się w Polsce?

Do tej pory nowe rozwiązanie zostało zastosowano na liniach rozlewniczych Coca Coli w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Firma planuje jednak wdrożenie go także w innych europejskich fabrykach. Kiedy zobaczymy nowe butelki Coca Coli na półkach sklepowych polskich sklepów? Do momentu publikacji artykułu biuro prasowe nie odpowiedziało na pytanie naszej redakcji.

Innowacje w projektowaniu opakowań są kluczem do pomagania naszym klientom w osiąganiu ich ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym dostarczaniu atrakcyjnych, funkcjonalnych rozwiązań, które spełniają, a nawet przewyższają stale zmieniające się wymagania rynku.

Thierry Bernet, wiceprezes ds. gospodarki o obiegu zamkniętym i innowacji w Berry Global

Bernet przyznaje, że współpraca z Coca Cola Company ma "ogromny potencjał", aby pomóc w utrzymaniu zasobów w obiegu zamkniętym, ponieważ butelki PET są najczęściej poddawanym recyklingowi plastikowym opakowanie.


Foto: Berry Global Group, Inc.

 

Reklama