Cargill zwycięzcą 2023 BIG Innovation Award

Cargill to lider transformacji systemu żywnościowego i rolniczego. Działania firmy mają pomóc w zaspokojeniu najbardziej palących potrzeb świata, zaczynając od zapewnienia ciągłości łańcucha dostaw po działania na rzecz klimatu i bezpieczeństwa żywności. 

"Wyzwań jest coraz więcej, a czasu na ich rozwiązanie coraz mniej" – mówi Florian Schattenmann, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. badań, rozwoju i innowacji w Cargill. "Nasz zespół stale pracuje nad nowymi innowacyjnymi rozwiązaniami, tym bardziej czujemy się zaszczyceni i dziękujemy za to wyróżnienie".

Rozwiązania od Cargill

Firma, walcząc z globalnymi problemami, wykorzystuje ponad stuletnie doświadczenie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, takich jak:

W 2021 roku firma Cargill uruchomiła Cargill RegenConnect. Platforma wypłaca rolnikom dodatkowe wynagrodzenie w zamian za polepszanie stanu gleby, pozytywny wpływ na środowisko oraz za każdą tonę pochłoniętego dwutlenku węgla w ich gospodarstwach.

Cargill stworzył mobilną, opartą na sztucznej inteligencji, platformę Digital Saathi, która miała poprawić praktyki zarządzania gospodarstwami rolnymi w Indiach. Produktywność gospodarstw rolnych utrzymuje się tam na poziomie 35%-50% w porównaniu z globalnymi standardami.

Cargill opracował portfolio rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc rolnikom w hodowli zdrowszego drobiu. Wśród nich znalazł się GalleonTM Broiler Microbiome Intelligence, który wykorzystuje analizę statystyczną i AI, aby pomóc rolnikom rozszyfrować mikrobiom jelitowy ich stada. Ta wiedza przekłada się na lepsze wyniki kondycyjne zwierząt.

Wiosną 2022 roku, firma Cargill wprowadziła Chekt, nowy, innowacyjny system zamawiania jedzenia do specjalnych skrytek. Pilotażowo został on wprowadzony na stadionie PPG Arena w Pittsburghu. Opracowany we współpracy z firmą Aramark, system umożliwia użytkownikom złożenie zamówienia za pomocą telefonu i wybranie miejsca odbioru wewnątrz stadionu. W tym samym momencie system sygnalizuje personelowi złożenia zamówienia.

Innowacja, w dzisiejszym świecie, ma olbrzymie znaczenie dla biznesu. Z przyjemnością wyróżniamy firmę Cargill, ponieważ daje ona doskonały przykład i przyczynia się do poprawy życia nas wszystkich

Maria Jimenez, dyrektor operacyjna Business Intelligence Group

Organizacje z całego świata zgłaszały swoje innowacyjne projekty do konkursu BIG Innovation Awards. Jury, w skład którego wchodziła grupa liderów biznesu i kadry kierowniczej, oceniła nominowane zgłoszenia, spośród których wyłoniła zwycięzców.


Foto: mat. prasowe

Reklama