ProVeg rozpoczyna Veggie Challenge. Do akcji dołącza marka Garden Gourmet

ProVeg rozpoczyna Veggie Challenge. Do akcji dołącza marka Garden Gourmet

Od początku stycznia trwa Veganuary, czyli coroczne wyzwanie, w ramach którego popularyzowana jest dieta bezmięsna. W ramach inicjatywy, organizacja ProVeg rozpoczyna Veggie Challenge. Do wyzwania dołączyła już ponad pół miliona uczestników z całego świata.

Misją ProVeg, organizacji podnoszącej świadomość żywieniowej, jest redukcja spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku. W osiągnięciu tego celu pomóc mogą inicjatwy, takie jak Veggie Challenge, do której w tym roku dołączyła także należące do Nestle marka Garden Gourmet. 

Jak wziąć udział w Veggie Challenge?

30-dniowe wyzwanie kulinarne to doskonała okazja, by przekonać się do zalet diety bezmięsnej. Autorem akcji jest organizacja ProVeg. Jak podaje, do Veggie Challenge dołączyło już ponad pół miliona uczestników. 

Aby otrzymywać dzienną porcję ciekawostek i wskazówek dotyczących kuchni wegańskiej, wegetariańskiej czy fleksitariańskiej wystarczy zapisać się do wyzwania na stronie veggiechallenge.pl. Każdy uczestnik Veggie Challenge może liczyć na dostęp do przepisów na pyszne roślinne dania oraz dawkę wiedzy i inspiracji nt. roślinnego stylu życia.

Garden Gourmet dołącza do wyzwania

W tym roku do Veggie Challenge dołącza Garden Gourmet: marka roślinnych alternatyw mięsa od Nestlé, popularna wśród wegan, wegetarian i fleksitarian.

Miesiąc bez mięsa lub z jego ograniczoną ilością nie tylko będzie korzystny dla zdrowia, planety i zwierząt, ale także pozwoli wykształcić nowe umiejętności kulinarne i sprawi, że przygotowanie posiłków roślinnych będzie przyjemnością.

Bartosz Dmowski, CEE Business Development Manager Garden Gourmet

W ramach incijatywy organizatorzy dzielą się poradami w jaki sposób odpowiedzialnie planować zakupy żywności oraz racjonalnie ją przechowywać. Dostępne są także statystyki, które dodatkowo motywują do podjęcia wyzwania: 30-dniowa dieta roślinna pozwala uratować życie 6 zwierząt, ograniczyć produkcję dwutlenku węgla o 62 kg, oszczędzić 39 tysięcy litrów wody i zachować do 80 m2 pól uprawnych.


Foto: StockAdobe(Jyotsna Bhamidipati)

Reklama