Kellogg inwestuje 275 mln zł w polską fabrykę Pringles

Kellogg inwestuje 275&nbspmln&nbspzł w&nbsppolską fabrykę Pringles

Producent popularnej marki Pringles inwestuje w mieszczącą się w Kutnie fabrykę. To odpowiedź na rosnący popyt produktów marki oraz rozwijającego się biznesu Pringles w Europie.

Po ubiegłorocznym rekordowym projekcie i utworzeniu czwartej linii produkcyjnej, Kellogg rozpoczyna kolejną inwestycje w polskiej fabryce. Właśnie trwa budowa piątej linii produkującej słynne przekąski Pringles.

Trwa rozbudowa fabryki Pringles w Kutnie

Kellogg po raz kolejny wybrał polską fabrykę w Kutnie, by zainwestować ponad 275 milionów złotych. Rozbudowa fabryki zwiększy produkcję przekąsek Pringles do 100 milionów kilogramów rocznie i spowoduje wzrost zatrudnienia o co najmniej 50 nowych miejsc pracy.

Rozwój polskiej fabryki wynika z rosnącego popytu na popularne Pringlesy i rozwijającego się biznesu Pringles w Europie. Produkty z kutnowskiej fabryki trafiają na półki sklepów w 16 krajach świata, w 18 różnych smakach.

Dzięki wysokiemu poziomowi zaangażowania naszych pracowników, świetnym wynikom fabryki, oraz częściowo przygotowanej infrastrukturze pod nową linię, którą wykonaliśmy przy poprzedniej budowie, teraz rozwijamy się jeszcze bardziej.

Ronny Matthijs, dyrektor kutnowskiej fabryki Kellogg’s

Po rozbudowie fabryka Pringles w Kutnie zatrudniać będzie ponad 600 pracowników oraz około 150 etatowych podwykonawców zatrudnionych przez firmy zewnętrzne.

Rozbudowa fabryki zwiększy produkcję przekąsek Pringles do 100 milionów kilogramów rocznie (foto: Kellogg)

Ekologiczne rozwiązania w fabryce Pringles

Firma Kellogg jest zaangażowana w stosowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Jak komentuje Marcin Lewicki odpowiadający za zarządzanie projektem, firma zainwestowała w nowe rozwiązania, które mają przyczynić się do odzysku ciepła oraz zmniejszenia zużycia wody.

Podczas budowy nowej linii zainstalowaliśmy system odzysku ciepła oraz wprowadziliśmy nowe rozwiązania technologiczne, które pozwolą nam znacznie zmniejszyć zużycie energii w zakładzie. Poprawimy również gospodarkę wodną poprzez wykorzystanie wody deszczowej w instalacjach socjalnych.

Marcin Lewicki, starszy kierownik Programu i lider Start Up

Projekt trwać będzie do czerwca 2023.


Źródło/Foto: PAP Mediaroom/Kellogg 

Reklama