Drogeria dm od debiutu w Polsce otworzyła już 9 sklepów. Jakie plany na 2023 rok ma sieć?

Drogeria dm od debiutu w&nbspPolsce otworzyła już 9 sklepów. Jakie plany na 2023 rok ma sieć?

Niemiecka drogeria dm zadebiutowała na polskim rynku w kwietniu 2022 roku. Na przestrzeni tych miesięcy firma otworzyła już 9 sklepów. Jakie plany na 2023 rok ma dm?

9 drogerii stacjonarnych, sklep online i aplikacja, 7 charytatywnych akcji kasjerskich, ponad 150 pracowników i ponad 11 tysięcy produktów w asortymencie – dm podsumowuje minione miesiące i starannie buduje rozpoznawalność marki w Polsce. W nowym roku sieć planuje kolejne otwarcia. Na którym regionie się skupi?

Drogerie dm osiem miesięcy po debiucie w Polsce

Obecnie w asortymencie dm znajduje się ponad 11 tysięcy produktów pogrupowanych w 10 kategoriach. Do najpopularniejszych kategorii należą Pielęgnacja i Perfumy, Gospodarstwo domowe, Niemowlę i dziecko. Jednak najbardziej rozchwytywanym produktem we wszystkich kanałach sprzedaży są żele pod prysznic marki własnej Balea. Łącznie dm ma 28 marek własnych.

Dm posiada na ten moment dwa magazyny w Polsce – pierwszy znajduje się w Oporowie pod Wrocławiem. Stąd dostarczane są produkty do poszczególnych drogerii. Sprawną dystrybucję zapewnia także magazyn w miejscowości Wypędy pod Warszawą, obsługujący sklep online dm.

Między innymi dlatego w pierwszej kolejności dm będzie rozwijać się w rejonie Dolnego Śląska, czy nieco szerzej patrząc, południowo-zachodniej Polski. Obecnie dm zatrudnia ponad 150 pracowników w Polsce. W najbliższym roku sieć planuje kolejne otwarcia oraz zwiększenie sprzedaży poprzez sklep online dm i aplikację "Mój dm".

Ile drogerii ma w Polsce dm? [LISTA]

Swój pierwszy sklep w Polsce drogeria otworzyła 21 kwietnia 2022 roku we Wrocławiu. To właśnie w tym mieście znajduje się też jej siedziba. Od tego czasu powstało łącznie 9 drogerii, kolejno w:

  • Jeleniej Górze,
  • Lubaniu,
  • Lesznie,
  • Wodzisławiu Śląskim,
  • Żorach,
  • Krakowie,
  • we Wrocławiu,
  • w Myślenicach.

Jak zapewniają przedstawiciele dm na przestrzeni najbliższych miesięcy pojawią się kolejne drogerie we Wrocławiu, w końcu tu "bije nasze serce" – podkreśla firma.

Osiem akcji charytatywnych w osiem miesięcy

dm od samego początku obecności w Polsce stara się wpisać w tkankę miejską budując relacje z najbliższym otoczeniem i pomagając, tam, gdzie to możliwe. Dlatego w 2022 przeprowadziła aż siedem charytatywnych "Akcji Kasjerskich" oraz przekazała darowizny m.in. na rzecz Fundacji Neko, Akademii Piłki Nożnej Forza Wrocław, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie "Karkonoskie Iskierki".


Foto: mat. prasowe

Reklama