Paczkomaty InPost dotarły do rzymskiego metra. Działają pierwsze urządzenia

Paczkomaty InPost dotarły do rzymskiego metra. Działają pierwsze urządzenia

"Nie zwalniamy tempa mimo poświątecznego biznesowego nastroju" – napisał prezes InPost Rafał Brzoska informując przy tym o Paczkomatach InPost, które właśnie pojawiły się na stacjach metra w Rzymie. 

Obok Paczkomatów InPost pojawiły się urządzenia od Amazona. Nowe punkty odbioru mają dawać klientom możliwość odbioru lub zwrotu przesyłki przy okazji codziennego poruszania się komunikacją miejską. Rzym ma być pierwszym dużym europejskim miastem, w którym pojawi się obszerna sieć automatów paczkowych wewnątrz metra.

Paczkomaty InPost w rzymskim metrze

Pierwsze urządzenia funkcjonują na dziewięciu stacjach metra: Valle Aurelia i Anagnina (Metro A), Termini i Sant'Agnese Annibaliano (Metro B/B1), Pigneto, Malatesta, Teano oraz Mirti i Torre Maura (Metro C) od 19 grudnia br. – podaje portal tecnogazzetta. To jednak nie koniec.

Instalacja kolejnych automatów paczkowych ma mieć swoją kontynuację w przyszłym roku. W pierwszych miesiącach 2023 roku usługa ma być dostępna na 21 stacjach na trzech liniach miejskich rzymskiego metra. Ich potencjał wynosi nawet 2700 paczek dziennie.

InPost rośnie w oczach

InPost jest obecny w coraz większej liczbie lokalizacji. Jak informował InPost Italy, rok 2022 włoski oddział zamyka z dostępnością 4000 punktów. Ponad 1000 z nich to Paczkomaty. 

Jednocześnie firma nie zwalnia tempa rozwoju na pozostałych rynkach. Według danych InPost, łącznie sieć Paczkomatów InPost liczyła po trzecim kwartale 2022 roku już 26 tys. urządzeń. Wśród nich zdecydowana większość, bo ponad 19 tys., zlokalizowana jest w Polsce. Firma rozwija swoje usługi także m.in. we Francji czy Wielkiej Brytanii.


Foto: InPost Italy (linkedin.com)