ALDI idzie po swoje cele. Jeszcze przed końcem roku sieć przekroczy liczbę 250 sklepów

ALDI idzie po swoje cele. Jeszcze przed końcem roku sieć przekroczy liczbę 250 sklepów

ALDI realizuje swój plan ekspansji. Na sam koniec roku sieć otwiera kolejne siedem sklepów, tym samym przekraczając liczbę 250 placówek w kraju. 

Jak wcześniej informowała sieć, ALDI docelowo chce mieć tysiąc sklepów w Polsce, natomiast w perspektywie 5 lat ich liczba ma osiągnąć 600 lokalizacji. Przyczynić ma się do tego aż siedem nowych placówek, które ALDI planuje otworzyć jeszcze w 2022 roku. W rezultacie sieć na koniec roku przekroczy barierę 250 sklepów.

Kolejne sklepy ALDI. Sieć idzie po ambitne cele

W czwartek 29 grudnia i w piątek 30 grudnia o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy siedem nowych sklepów ALDI w Poznaniu, Żyrardowie, Legionowie, Krakowie, Pucku, Krośnie i Wschowie. Sieć zatrudniła po kilkunastu pracowników na potrzeby każdej nowo otwartej lokalizacji.

Każde otwarcie sklepu ALDI to dla nas ogromny sukces, jest to potwierdzenie naszego rozwoju. Jako sieć jesteśmy dziś obecni w każdym województwie i chcemy także zagościć w większości polskich domów. Nasi klienci wiedzą, że w ALDI znajdą lokalne i międzynarodowe produkty wysokiej jakości, ponieważ ALDI ma to coś, czego nie ma nigdzie indziej, po co warto wracać do nas, zgodnie z myślą Raz ALDI zawsze ALDI..

Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji i PR ALDI w Polsce

Nowe sklepy ALDI

Wszystkie sklepy przygotowane są  zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, którego motywem przewodnim jest świeżość, widoczna zarówno w sposobie aranżacji przestrzeni, jaki i asortymentu oraz jego ekspozycji. Sieć zadbała również o dodatkowe udogodnienia dla klientów.

Sklepy wyposażone są w krajalnicę do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów. Na klientów czekają komfortowe parkingi. Sklepy ALDI otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. 

ALDI otwarty na przejęcia

Dyskonter jest też otwarty na przejęcia. Interesują go placówki o powierzchni ok. 1 tys. mkw. Standardem dla sieci są powierzchnie z salą sprzedaży około tysiąca mkw. To benchmark, na którym opiera się ALDI, choć dopuszcza także placówki minimalnie mniejsze i większe.  

Priorytetem dla sieci są duże miasta, to pierwsza grupa lokalizacji, na której koncentruje się marka. Naturalnym kierunkiem jest też zapełnianie białych plam na mapie Polski i rozpoczęcie działalności handlowej tam, gdzie ALDI jeszcze nie jest obecne.

Ile sklepów liczy ALDI?

Zaledwie miesiąc temu sieć ALDI informowała o ambitnych planach ekspansji szyldu w Polsce. Wraz z końcem listopada sieć liczyła 233 sklepy. Niecałe 30 dni po tym, dyskonter przekazuje, że ich liczba jeszcze w 2022 roku przekroczy 250 placówek.


Foto: mat. prasowe

Reklama