MOYA właśnie dotarła do granicy 400 stacji paliw. Firma zapowiada kolejne otwarcia

MOYA właśnie dotarła do granicy 400 stacji paliw. Firma zapowiada kolejne otwarcia

Wyzwania na rynku paliwowym nie spowolniły tempa rozwoju MOYA. Otwarcia kolejnych lokalizacji gwarantują marce utrzymanie pozycji najszybciej rozwijającej się sieci stacji paliw w Polsce. W Myślenicach został otwarty 400. punkt w niebiesko-czerwonych barwach.

Anwim S.A., operator i właściciel MOYA zapowiada dalszą ekspansję na polskim rynku. Zgodnie z założeniami strategii firmy w 2023 r. otwartych zostanie minimum 50 nowych punktów. Zagęszczanie sieci stacji paliw w Polsce to jeden z kluczowych kierunków rozwoju firmy. Nie mniej ważny jest rozwój jakościowy, a także ukierunkowanie na ekologię.  

Ile stacji paliw w Polsce ma już MOYA?

Założona w 2009 roku sieć stacji paliw MOYA liczy obecnie 400 obiektów. Znajdują się one na terenie całej Polski, zarówno przy drogach krajowych i lokalnych, jak i w dużych miastach oraz mniejszych ośrodkach.

Dwa lata temu o tej porze otwieraliśmy w Tarnowie stację MOYA nr 300. Dziś świętujemy piękny jubileusz dołączenia do naszej sieci kolejnych stu stacji. Punkt w Myślenicach jest 400. w niebiesko-czerwonych barwach. Jesteśmy dumni z tego wyniku. Plan na przyszły rok zakłada otwarcie kolejnych 50 stacji, a do końca 2024 r. chcemy mieć ich 500.

Rafał Pietrasina, prezes zarządu Anwim S.A.

MOYA jest jedyną siecią, która ma w swoim portfolio trzy typy stacji paliw:

  • tradycyjne, z wielobranżowymi sklepami i konceptami gastronomicznymi Caffe MOYA,
  • automatyczne, przeznaczone wyłącznie dla flot,
  • samoobsługowe, umożliwiające szybkie i bezpieczne tankowanie klientom indywidualnym oraz biznesowym.

Obecny rozwój  sieci, pod względem tempa ekspansji plasuje markę MOYA na czele polskiego rynku paliw.

Zielone zmiany

MOYA dostrzega kolejne wyzwania, jakie stoją przed całą branżą paliwową. Związane są z transformacją energetyczną i zwiększaniem udziału w miksie energetycznym odnawialnych źródeł energii. Spółka już dziś wdraża rozwiązania proekologiczne i kreśli śmiałe plany zielonej transformacji, by kontynuować rozwój na następne lata.

Rozwój sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych, które docelowo będą w pełni zasilane z odnawialnych źródeł energii to jeden z wielu ważnych elementów realizacji nowego wyzwania, którym jest umożliwienie transportowi realnej transformacji energetycznej w kierunku rozwiązań nisko- i zeroemisyjnych. Pierwszym etapem realizacji tej strategii jest budowa sieci 70 ładowarek samochodów elektrycznych do 2025 r., w tym 50 szybkich urządzeń o mocy 150 i 180 kW.

Spółka Anwim jest dziś silnym, stabilnym przedsiębiorstwem, które pokazało, że jest przygotowane na różne scenariusze związane z sytuacją społeczno-gospodarczą. Marka MOYA jest dzisiaj w ścisłej czołówce funkcjonujących w Polsce sieci stacji paliw, zarówno pod względem liczby lokalizacji, jak i jakości oferowanych usług. Nieustanne wprowadzanie innowacji oraz dbałość o świetne relacje z klientami pozwalają nam rozwijać wizerunek firmy oferującej najwyższe standardy. Chciałbym też podkreślić, że nasz sukces zawdzięczamy partnerom, z którymi wspólnie budujemy tożsamość marki MOYA.

Rafał Pietrasina

Sieć stacji paliw MOYA

Stacje paliw MOYA obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Oferują najwyższej jakości paliwa: benzynę 95, 98, LPG oraz olej napędowy w wersji standardowej oraz premium – ON MOYA Power.

Kierowcy pojazdów ciężarowych i dostawczych mają do dyspozycji dystrybutory zapewniające szybkie tankowanie paliw oraz dostęp do coraz popularniejszego płynu AdBlue. Dla klientów flotowych ciekawą propozycją jest program MOYA Firma, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie płatności bezgotówkowych. Aplikacja mobilna MOYA Firma daje możliwość efektywnego zarządzania flotami samochodowymi. Część stacji MOYA wyposażona jest dodatkowo w parkingi dla samochodów ciężarowych, myjnie, kompresory czy odkurzacze.


Foto: mat. prasowe

Reklama